Podsumowanie 5. kolejki Ekstraligi Futsalu

Za nami 5. kolejka Ekstraligi Futsalu. W tej kolejce najciekawiej zapowiadało się starcie Słomniczanka Słomniki z Rekordem Bielsko-Biała, które do samego końca trzymało w napięciu.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Wierzbowianki Wierzbno z AZS AWF Warszawa. Mimo, że w trakcie spotkania padło aż 12 goli kibice na pierwszą bramkę kibice zobaczyli w 10 minucie. Natalia Frączek otworzyła wynik spotkania i przyjezdne prowadziły 1:0. Piłkarka ta wpisała się na listę strzelczyń łącznie 3 razy, tym samym kompletując hat-tricka. Co ciekawe takim samym osiągnięciem popisała się zawodniczka gości Emilia Smoleń oraz Wiktoria Błatoń. Los meczu ważył się do ostatnich minut, kiedy to w 39 minucie Zuzanna Trojanowska wyrównała wynik spotkania.

Wierzbowianka Wierzbno – AZS AWF Warszawa 6:6 (2:1)
Błatoń 27’, 37’, 39’, Smaleń 19’, 22’, 27’, – Frączek 10’, 25’, 26’, Kowalewicz 21’, Ogonowska 35’, Trojanowska 39’

W kolejnym spotkaniu 5. kolejki Nowy Świt Górzno pokonał 7:1 AZS UAM Poznań. Wynik meczu otworzyła w 13. minucie spotkania Natalia Olszowska. Agata Bała po raz kolejny odpowiadała za strzelanie bramek i łącznie do siatki trafiła aż czterokrotnie. Tym samym KS Nowy Świt Górzno podtrzymało zwycięską passę.

KS Nowy Świt Górzno – AZS UAM Poznań 7:1 (2:0)
Olszowska 13’, 23’, 28’, Bała 15’, 20’, 25’, 35’, Lewandowska 31’ – Franczak 31’

Słomniczanka Słomniki w tym spotkaniu podejmowały obecnego lidera rozgrywek Rekord Bielsko Biała. Początek spotkania zapowiadał wielkie emocje, ponieważ już po 13 minutach meczu piłka czterokrotnie przekroczyła linię bramkową. Piłkarki ze Słomnik schodziły na przerwę z wynikiem 2:2 i takim też wynikiem zakończyło się ostatecznie spotkanie. Kibice zgromadzeni na hali pod żadnym pozorem nie mogli narzekać na poziom w tym spotkaniu.

Słomniczanka Słomniki – Rekord Bielsko Biała 2:2 (2:2)
Matyja 2’, Dąbrowska 7’Suwada 6’, Tracz 13’

Ostatnie spotkanie 5. kolejki odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:15. pomiędzy Wandą Kraków a AZS UW Warszawa.