fbpx

Emilia Zdunek odchodzi z Sevilli!

Emilia Zdunek mimo niedawnego przedłużenia umowy z Sevillą, w nowym sezonie nie wystąpi na hiszpańskich boiskach. Reprezentantka Polski rozwiązała kontrakt i obecnie jest wolną zawodniczką.

Niewiele ponad miesiąc po informacji o nowej umowie z Sevillą, współpraca Zdunek z hiszpańskim klubem została zakończona. 27-latka w minionym sezonie Primera Iberdrola strzeliła dwie bramki w 17 rozegranych meczach. Jedno trafienie zanotowała także w krajowym pucharze, gdzie ekipa z Sewilli doszła do półfinału i podejmie w nim Barcelonę.

Nowy sezon nie wystartuje zgodnie z planem i na ten moment nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Od pięciu miesięcy nie rozegrałam żadnego meczu. Zgodnie z obostrzeniami hiszpańskiego rządu nadal nie możemy rozgrywać nawet żadnych sparingów. Biorąc pod uwagę te okoliczności, zbliżające się ważne spotkania reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy oraz związany z tą całą sytuacją mój stan psychiczny podjęłam decyzję o rozwiązaniu umowy z Sevillą. Przez długi czas zastanawiałam się, co zrobić. Ostatecznie po wielu rozmowach wspólnie z władzami klubu doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją będzie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Zrozumieli mnie, moje obawy i to zaakceptowali. Dla mnie najważniejsze jest to, że to była moja, bardzo dobrze przemyślana decyzja, której nie podjęłam pod żadną presją. Na razie wracam do Polski, a co będzie dalej, czas pokaże – powiedziała dla portalu “Łączy nas piłka” Emilia Zdunek.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolskaWywiady
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply