
Ekstraliga w liczbach po 2. kolejce
Regularnie po każdej ligowej kolejce w środku tygodnia będziemy państwu prezentować garść statystyk. Oczywiście po pierwszych meczach wszystko mieliśmy jak na dłoni, czas jednak na podsumowanie naszych pań po drugiej serii gier.
W pierwszej kolejce padły 22 gole, co przy sześciu spotkaniach dało astronomiczną średnią 3,6 bramki na mecz, w drugiej rundzie spotkań ta liczba była o połowę mniejsza – 1,83. Aktualnie średnia goli na mecz wynosi 2,75.
gole | średnia | |
Razem | 33 | 2,75 |
Kolejka 1 | 22 | 3,666666667 |
Kolejka 2 | 11 | 1,833333333 |
Najwięcej bramek padło łupem Dżesiki Jaszek z Czarnych Sosnowiec, po dwa gole w klasyfikacji mają Klaudia Fabová (Medyk), Dominika Gąsieniec (UKS SMS), Nikola Karczewska (Górnik), Klaudia Maciążka (GKS), Joanna Wróblewska (Śląsk) oraz Weronika Zawistowska (Czarni), do tego aż osiemnaście piłkarek ma po jednym trafionym golu. Po dwóch kolejkach mamy już także dwie zawodniczki, które wbiły “swojaka”. Swoje bramkarki pokonały Ewa Duda z Rolnika oraz Monika Kędzierska z Olimpii Szczecin.
TABELA STRZELCÓW EKSTRALIGI | |||
Liczba bramek | Imię | Nazwisko | Klub |
3 | Dżesika | Jaszek | Czarni Sosnowiec |
2 | Klaudia | Fabová | Medyk Konin |
2 | Dominika | Gąsieniec | UKS SMS Łódź |
2 | Nikola | Karczewska | Górnik Łęczna |
2 | Klaudia | Maciążka | GKS Katowice |
2 | Joanna | Wróblewska | Śląsk Wrocław |
2 | Weronika | Zawistowska | Czarni Sosnowiec |
Jak liga to także kartki, a tutaj przoduje Sportis KKP Bydgoszcz, który w dwóch kolejkach zaliczył aż 4 żółte kartoniki i plasuje się w klasyfikacji Fair Play na ostatnim miejscu. Na drugim biegunie mamy piłkarki z Sosnowca – do tej pory bez upomnienia.
Klasyfikacja FairPlay
(żółta kartka *1 pkt, czerwona karta *2 pkt)
ż/k | cz/k | fair play | |
Czarni Sosnowiec | 0 | 0 | 0 |
GKS Katowice | 1 | 0 | 1 |
UKS SMS Łódź | 1 | 0 | 1 |
Rolnik B. Głogówek | 1 | 0 | 1 |
Medyk Konin | 2 | 0 | 2 |
AZS UJ Kraków | 2 | 0 | 2 |
APLG Gdańsk | 2 | 0 | 2 |
Olimpia Szczecin | 3 | 0 | 3 |
TS ROW Rybnik | 3 | 0 | 3 |
Śląsk Wrocław | 3 | 0 | 3 |
Górnik Łęczna | 3 | 0 | 3 |
Sportis KKP Bydgoszcz | 4 | 0 | 4 |
Ostatnią ze statystyk, jaką chcemy państwu przedstawić to praca naszych sędziów.
W dwóch kolejkach Ekstraligi, na murawę wybiegło dziesięć pań. Ewa Żyła oraz Katarzyna Lisiecka-Sęk dokonały tego dwukrotnie. Pierwsza w spotkaniach Rolnika Głogówek przeciwko Górnikowi Łęczna oraz Olimpii Szczecin mierzącej się z APLG Gdańsk. Lisiecka-Sęk gwizdała dwukrotnie Sportisowi KKP Bydgoszcz. Najpierw w Gdańsku z beniaminkiem, a później w Bydgoszczy z Medykiem. Warto nadmienić, że to właśnie Katarzyna Lisiecka-Sęk pokazała najwięcej, bo aż osiem żółtych kartek, co daje 4 kartoniki na spotkanie. Na drugim biegunie są Agnieszka Płaskocińska oraz Anna Adamska, które jeszcze w tym sezonie nie były zmuszone do wyciągania kartek.
Środek boiska najwięcej razy pokazała Płaskocińska, która była rozjemcą spotkania Czarnych Sosnowiec z Olimpią Szczecin. Wynik 8:0 z Sosnowca to na chwilę obecną spotkanie, w którym padło najwięcej goli. Najmniej bramek padło w spotkaniach którym sędziowały Anna Adamska (Rolnik – Czarni 0:1) oraz Beata Wosiewicz (Górnik – AZS UJ 0:1).