Emocjonująca pierwsza kolejka Damallsvenskan

W ten weekend odbyła się pierwsza tegoroczna kolejka szwedzkiej Damallsvenskan. Nie obyło się bez zwrotów akcji, pojedynków trzymających w napięciu do ostatnich minut i zjawiskowych trafień!

Pierwsze tegoroczne spotkanie rozpoczęło się w sobotę o 13:00. Brommapojkarna podejmowała u siebie Linkoping. Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden – przyjezdne, które w ubiegłym sezonie sięgnęły po brązowy medal. Mecz dosyć niespodziewanie zakończył się bezbramkowym remisem.

Autorką pierwszego trafienia w tym sezonie Damallsvenskan jest piłkarka BK Hacken, Felicia Schroder. Wicemistrzynie Szwecji podejmowały u siebie Norrkoping. To spotkanie było niezwykle emocjonujące. Zawodniczki Hacken strzeliły jako pierwsze, ale przyjezdne zdołały wyrównać kilka minut przed przerwą. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Felicia Schroder skompletowała dublet. Po godzinie gry na tablicy wyników widniał rezultat 3:2 na korzyść Norrkoping, co śmiało można nazwać sensacją. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry. W 94 minucie na 3:3 trafiła Clarissa Larisey. Fenomenalną końcówkę w wykonaniu wicemistrzyń Szwecji zwieńczyła Felicia Schroder w ostatniej akcji meczu. Napastniczka, która ustrzeliła hat – tricka obchodziła tego dnia swoje 17. urodziny.

Sensacją przez długi czas pachniało też w pojedynku Orebro z Hammarby: przez cały mecz utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w ostatniej akcji meczu Emilie Joramo trafiła dla mistrzyń Szwecji. Piękne trafienie Norweżki zza pola karnego możecie zobaczyć TUTAJ

Debiutujące w najwyższej klasie rozgrywkowej Trelleborgs FF przegrało 0:2 z Djurgarden. Na listę strzelczyń wpisywały się Shinomi Koyama i Threrese Asland.

Drugi z beniaminków, czyli AIK również odniósł porażkę. ,,Gnaget” uległy u siebie 1:3 Kristianstad.

Pasjonujące spotkanie odbyło się też na LF Arenie, gdzie Pitea podejmowała Vaxjo. Gospodynie otworzyły wynik spotkania już w pierwszej akcji meczu, kiedy to do siatki trafiła Emma Viklund. Pierwszy kwadrans układał się pod dyktando 4. drużyny ubiegłego sezonu, która przeprowadziła kilka dobrych okazji na połowie przyjezdnych. W 18. minucie Vaxjo wyrównało po trafieniu Larkin Russell z rzutu karnego. Podopieczne Magnusa Olssona poszły za ciosem i dziesięć minut później wyszły na prowadzenie. W 56. minucie padła kolejna bramka z rzutu karnego, tym razem dla zespołu gospodyń. Mecz trzymał w napięciu do samego końca i pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry obrończyni Pitei, Selina Henriksson odnalazła się w polu karnym przeciwniczek i wpakowała futbolówkę do siatki.

W meczu kończącym 1. kolejkę Damallsvenskan Rosengard nie pozostawił złudzeń Vittsjo i wygrał 5:0.