Europejska Liga Beach Soccera: Udany rewanż Hiszpanek

Po dwóch pewnych zwycięstwach w fazie grupowej Ligi Europejskiej Beach Soccera nad Hiszpanią i Anglią, reprezentantki Polski w meczu półfinałowym ponownie spotykają się z piłkarkami z Półwyspu Iberyjskiego. Dla Hiszpanek to świetna okazja do rewanżu, dla Polek wielka szansa na finał!

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Polki wyszły na prowadzenie dwie minuty po rozpoczęciu gry w drugiej tercji za sprawą trafienia Aleksandry Zielińskiej. Niestety pięć minut później do wyrównania wyniku doprowadziły Hiszpanki, autorką trafienia była Carolina Gonzalez. Zaledwie dwie minuty później Hiszpanki odwróciły wynik dzisiejszego półfinału i wyszły na prowadzenie dzięki bramce zdobytej przez Jesicę Higueras.
Przed Polkami 12 minut na doprowadzenie co najmniej do remisu. Zaledwie sześćdziesiąt sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji zawodniczki prowadzone przez Cristiana Mendeza wyszły na dwubramkowe prowadzenie, bramkę zdobyła Andrea Miron. W tym momencie nasz zespół był już w bardzo trudnej sytuacji, odwrócenie losów pojedynku wydaje się być zadaniem arcytrudnym. Hiszpanki w dzisiejszym spotkaniu nie pozostawiły Polkom najmniejszych złudzeń na zwycięstwo, w trzeciej tercji dołożyła jeszcze dwa trafienia Sara Gonzalez i zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego meldują się w finale Ligi Europejskiej Beach Soccera, pewnie pokonując Polki w półfinale 5:1. To był srogi rewanż za porażkę z naszą kadrą w fazie grupowej 0:2.

Zespół prowadzony przez Mateusza Srokę zmierzy się jutro w pojedynku o brązowe medale z reprezentacją Portugalii lub Czech.