fbpx

Ewa Pajor i spółka zagrają w nowych koszulkach, Wolfsburg promuje różnorodność

W pierwszym po prawie trzymiesięcznej przerwie meczu Frauen Bundesligi VfL Wolfsburg zagra w wyjątkowych koszulkach. Jutro przeciwko FC Köln „Wilczyce” zagrają w trykotach z tęczowym logotypem Volkswagena. Akcja ta ma promować różnorodność i tolerancję.

Podczas jutrzejszego pojedynku z przedostatnią ekipą niemieckiej ekstraklasy klub Ewy Pajor na koszulkach będzie miał w tęczowych barwach logo głównego sponsora, a także napis „#Vielfalt” (różnorodność) na plecach. Akcja ta miała zostać zaprezentowana w marcu, jednak nie udało się to z powodu przerwania rozgrywek. Teraz jednak Wolfsburgowi uda się ją przeprowadzić, a data jest nieprzypadkowa, bowiem w tym tygodniu w Niemczech obchodzono 8. Dzień Różnorodności.

W takich samych koszulkach podczas sobotniego meczu Bundesligi przeciwko Eintrachtowi Frankfurt wystąpi także męski zespół „Wilków”. Oprócz trykotów, kolorowe barwy będą miały również oświetlenie na stadionach, opaska kapitańska i chorągiewki narożne. Do sprzedaży w klubowym sklepie trafi jedynie 50 „tęczowych” koszulek.

To już trzeci rok, w którym Wolfsburg w ten sposób chce pokazać swoją tolerancję dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich koloru skóry, płci, wieku, orientacji, czy wyznania. Czyni to zresztą w każdym spotkaniu na krajowym podwórku, bowiem już od dawna opaska kapitańska „Wilczyc” jest właśnie w tęczowych barwach.

Other Articles

AngliaNewsyZagranica
InneNewsyZagranica

Leave a Reply