fbpx

Oficjalnie: Koniec sezonu w Anglii!

Wiele wskazuje na to, że z topowych lig w Europie, tylko w Niemczech uda się wznowić rozgrywki przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Kolejnym krajem, gdzie w tym sezonie nie zobaczymy już futbolu w kobiecym wydaniu jest Anglia.

W tym tygodniu „The Football Association” poinformowała, że po konsultacjach z klubami Women’s Super League oraz Women’s Championship, zadecydowano o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020. Przypomnijmy, że pozostałe ligi, czyli od trzeciej w dół, zostały zakończone już dwa miesiące temu. W ich przypadku sezon został anulowany i nie będzie spadków oraz awansów.

Nie znamy jeszcze decyzji, jakie postanowienia wejdą w życie wobec dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych. Tego oficjalnie mamy się dowiedzieć już niebawem. Angielskie media spekulują jednak, że o układzie tabel zadecyduje średnia punktów na mecz. Wówczas z krajowego tytułu mogłaby się cieszyć druga obecnie w tabeli Chelsea, która rozegrała jeden mecz mniej od liderującego Manchesteru City. Obie te drużyny natomiast powinny zostać zgłoszone jako angielscy przedstawiciele w przyszłej edycji Ligi Mistrzyń. Z Super League pożegna się najprawdopodobniej Liverpool, a jego miejsce zajmie Aston Villa, której rezerwową bramkarką jest Polka, Daniela Kosińska.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply