fbpx

Ewa Pajor odchodzi z Wolfsburga!

To już pewne! Ewa Pajor, związana z VfL Wolsburg od 2015 roku odchodzi z zespołu! Polska napastniczka rozpoczyna tym samym zupełnie nowy rozdział w swojej karierze.

Pochodząca z Pęgowa (okolice Uniejowa) reprezentantka Polski swoją przygodę z piłką nożną zaczynała w wieku 8 lat w Orlętach Wielenin. Po zakończeniu szkoły podstawowej jej następnym przystankiem w piłkarskim rozwoju był KKPK Medyk POLOmarket Konin, w barwach którego 14 kwietnia 2012 roku zadebiutowała w Orlen Ekstralidze. Miała wtedy zaledwie 15 lat i 133 dni, stając się najmłodszą piłkarką z debiutem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jakby tego było mało, wchodząc na plac gry w 55. minucie spotkania, ustrzeliła dublet, pierwszą bramkę zdobywając 120 sekund po pojawieniu się na murawie. Jej bilans w barwach Medyczek to 60 występów i 74 strzelone bramki w Ekstralidze i Pucharze Polski.

Od czerwca 2015 roku Ewa Pajor związana była z czołowym europejskim klubem, występującym we Frauen Bundeslidze – VfL Wolfsburg. W barwach Wilczyc polska napastniczka mogła świętować zdobycie Mistrzostwa Niemiec – pięciokrotnie, Pucharu Niemiec – ośmiokrotnie, finał Ligi Mistrzyń – czterokrotnie, koronę Królowej Strzelczyń zarówno Bundesligi, jak i Ligi Mistrzyń. Jak wiele znaczy dla niej 9 lat wspaniałej historii napisanej w Wolfsburgu, pokazuje filmowe pożegnanie, które Ewa Pajor skierowała do wszystkich kibiców.

W reprezentacji Polski Ewa Pajor pełni od lat kluczową rolę, jej znaczenie dla naszego zespołu narodowego jest nie do przecenienia.

Który klub będzie jej kolejnym przystankiem na drodze tej fantastycznej kariery? Czy będzie to FC Barcelona, o której zainteresowaniu Ewą Pajor pisaliśmy TUTAJ? Przekonamy się niebawem!

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply