Ewa Pajor strzela w ostatnim sparingu przed startem Bundesligi, Sylwia Matysik wróciła do gry!

Świetną skuteczność w przedsezonowych sparingach podtrzymuje Ewa Pajor. Reprezentantka Polski strzeliła gola w dzisiejszym towarzyskim starciu z Bayerem Leverkusen, który VfL Wolfsburg wygrał 5:1. Oprócz niej w tym meczu zagrały również dwie inne Polki – Katarzyna Kiedrzynek oraz Sylwia Matysik, która powróciła tym samym do zdrowia po naderwaniu więzadła w stawie skokowym.

Obie nasze rodaczki rozpoczęły dzisiejsze starcie w podstawowym składzie “Wilczyc”, natomiast Matysik zasiadła w pierwszej połowie na ławce. 24-latka pod koniec lipca doznała kontuzji, która miała wykluczyć ją z gry na ponad miesiąc. Okazało się jednak, że przerwa Polki w treningach będzie znacznie krótsza, dzięki czemu było jej dane zagrać jeszcze w ostatnim przedsezonowym sparingu.

Pojedynek dwóch przedstawicieli Bundesligi odbył się “za zamkniętymi drzwiami” – nie obserwowali go kibice, ani nie była przeprowadzana internetowa transmisja. Wynik otworzyła już w 5. minucie pozyskana tego lata z Hoffenheim Tabea Waßmuth. Po kolejnych pięciu minutach prowadzenie wicemistrzyń Niemiec podwyższyła Svenja Huth. Katarzyna Kiedrzynek mimo dużej przewagi Wolfsburga, wcale nie była bezrobotna – po raz pierwszy interweniować musiała w 19. minucie po próbie Mileny Nikolić. Przy strzale Iriny Pando była już jednak bezsilna. Podczas tej akcji Polka groźnie zderzyła się jeszcze ze słupkiem, lecz po otrzymaniu szybkiej pomocy lekarskiej, była w stanie kontynuować grę. Stracona bramka mocno podrażniła faworyzowane podopieczne Tommy’ego Stroota. W pierwszej połowie Wolfsburg strzelił jeszcze dwa gole. Najpierw po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Waßmuth, a wynik pierwszej części gry na 4:1 ustaliła w doliczonym czasie Ewa Pajor.

Na drugą połowę Katarzyna Kiedrzynek już nie wyszła, a jej miejsce między słupkami zajęła 19-letnia Julia Kassen. Autorką ostatniego trafienia została Rebecka Blomqvist, która do siatki trafiła w 50. minucie. Dwanaście minut później na placu gry pojawiła się Sylwia Matysik, zmieniając Milenę Nikolić. Ewa Pajor grała natomiast do 71. minuty. Jej miejsce zajęła wówczas ściągnięta tego lata z Atlético Madryt Turid Knaak.

VfL Wolfsburg nowy sezon Frauen Bundesligi zainauguruje 28 sierpnia domowym meczem z Turbine Poczdam, którego piłkarką jest Małgorzata Mesjasz. Dzień później ekipa Sylwii Matysik w ramach 1. kolejki zmierzy się na wyjeździe z Carl Zeiss Jena.