Kobiecy Futbol
Ekstraliga Francja Newsy Polska Zagranica

Ewelina Kamczyk zagra we Francji!

Ewelina Kamczyk została nową klubową koleżanką Dominiki Grabowskiej. Piłkarka dołączy do FC Fleury 91 – dziewiątej drużyny ligi francuskiej.

Ewelina Kamczyk wyjeżdża zagranicę i od sezonu 2021/2022 będzie występować w lidze francuskiej! Jest to na pewno świetnia informacja dla reprezentacji Polski i selekcjoner polskiej kadry – Niny Patalon. Będzie to wejście na wyższy poziom reprezentacji, jeśli królowa strzelczyń Ekstraligi Kobiet, będzie regularnie występować w lidze francuskiej.

Klub z Fleury w sezonie 2020/2021 zajął 9. miejsce, choć w rundzie wiosennej prezentował się o wiele gorzej niż jesienią. Kamczyk dołączy do Dominiki Grabowskiej, która nie tak dawno podpisała nowy kontrakt. Ostatni mecz sezonu 2021/2022, zespół Dominiki Grabowskiej zakończył przegraną 0:8 z Olympique Lyon.

Przez ostatnie sześć sezonów Ewelina Kamczyk, reprezentowała barwy Górnika Łęczna w którym strzeliła  aż 193 bramki! Jest to wielka legenda polskiej piłki nożnej kobiet, która teraz wyrusza na podbój Europy! Wcześniej zawodniczka zdobywała także mistrzostwo Polski z Medykiem Konin i już nieistniejącą Unią Racibórz. Życzymy powodzenia piłkarce z Krzyżanowic w nowym klubie!

Może Cię również zainteresować

Reprezentantka Polski U-17 w Górniku Łęczna!

Mariusz

Remis w Paryżu, skromna zaliczka niemieckiego klubu przed rewanżami w Lidze Mistrzów

Sebastian Godyla

Ewa Pajor najwyżej wycenioną polską zawodniczką w Bundeslidze

Cichy

Skomentuj