Fabova zapewnia zwycięstwo nad Pogonią

Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Pogoń Szczecin 2:1 w meczu 16.kolejki Orlen Ekstraligi. Bramki dla gospodyń strzelała Klaudia Fabova, a dla Szczecinianek trafiła Roksana Ratajczyk.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodyń, które po czternastu minutach wyszły na prowadzenie po bramce Klaudii Fabovej dla której było to dziewiąte ligowe trafienie w tym sezonie. Po stracie bramki zespół ze Szczecina próbował atakować i doprowadzić do wyrównania jednak ataki przyjezdnych kończył się na dobrej defensywie Górnika. W 25.minucie indywidualna akcja Lefeld, która zagrał do Fabovej, a Słowaczka uderzyła mocno i niecelnie. Chwile później Fabova zagrała do Miłek w pole karne jednak zawodniczka gospodyń nie opanowała piłki, która wylądowała ostatecznie w rękach Radkiewicz. Reprezentantka Słowacji w 34.minucie podwyższyła prowadzenie swojego zespołu pokonując bramkarkę rywalek. W doliczonym czasie gry Roksana Ratajczyk wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobyła bramkę dla przyjezdnych.

W 55.minucie z prawej strony zagrała aktywna w tym meczu Fabova jednak żadna z zawodniczek gospodyń nie doszła do podania, które zostało wybite przez Szczecinianki. W 63. minucie Lefeld uderzała zza pola karnego jednak pewnie w bramce interweniowała Radkiewicz. W 74.minucie zakotłowało się pod bramką Radkiewicz, która ostatecznie uderzenie jednak z zawodniczek Górnika wybiła na rzut rożny. W 80.minucie dośrodkowanie z prawej strony Dyguś trafiło na głowę Ratajczyk, która uderzyła w boczną siatkę. W odpowiedzi Dereń zagrała do Skupień, która umieściła piłkę w siatce jednak bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej. W doliczonym czasie gry Milena Kazanowska przejęła dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę, którą wybroniła Radkiewicz wybijając futbolówkę na rzut rożny.