FC Barcelona gromi Deportivo Alaves 6:0!

Lider ligi hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona w niedzielnym meczu ligowym z Deportivo Alaves wygrała na stadionie Ciudad Deportiva Jose Companon w Alaves. Ekipa Alexi Putellas umocniła tym zwycięstwem swoją pozycję lidera.

W sobotnie południe byliśmy świadkami meczu walczącej o mistrzostwo FC Barcelony z Deportivo Alaves. Faworytkami meczu były piłkarki Blaugrany, a ich rywalki nie dostawały od nikogo praktycznie żadnych szans. Od pierwszych chwil meczu to zwyciężczynie Ligi Mistrzyń z sezonu 2020/2021 okazały się dominować na murawie. Pierwszy gol padł już w 13′ minucie, gdy po asyście Fridoliny Rolfo Claudia Pina trafiła do siatki. Worek z golami zaczął się sypać szerokim strumieniem. W drugim golu role się nieco odwróciły i to Rolfo cieszyła się z braki po asyście Piny w 29′ minucie. Nie trzeba było wątpić w przydatność Piny na boisku, bo już w 33′ minucie dołożyła asystę na gola Ingrid Engen. Na koniec drugiej połowy do siatki Alaves w 35′ minucie trafiła Ona Rius po podaniu zdobywczyni Złotej Piłki 2021, Alexi Putellas. Po tym pogromie piłkarki zeszły na przerwę, jednak nie zakończyło to gradu bramek w wykonaniu zawodniczek Dumy Katalonii.

Drugą połowę zaczęły zmiany w zespole gości, które nie wpłynęły za bardzo na ich dominację w meczu. Do swojego dorobku dwa gole. W 66′ minucie Putellas zaliczyła asystę przy golu Piny. W 73′ minucie Pina strzeliła trzeciego gola po asyście Caroline Hansen. Pina odnotowała hat-tricka.

FC Barcelona – Deportivo Alaves (6:0) Pina 13′ 66′ 73′ Engen 33′ Rolfo 29′ Rius 35′

Żółte kartki: Leon ’63 (FCB), Artola ’68 (DA)

Primera Division, Kolejka 23 z 30

FC Barcelona: Font – Ouahabi, Leon Perreira (Bompati 59′), Torrejon – Engen, Guijarro, Rius – Rolfo (Hermoso 59′), Putellas, Pina.

Trener: Jonatan Giráldez Costas

Deportivo Alaves: Cornejo – Artola (Armangol 83′), Urru, Majarin, Martinez, Facila – Aznar (Ito 74′), Dieguez, Soliverez (Clark 61′)- Chamorro (Martinez 74′), Carillo (Otxoa 62′).

Trener: Mikel Crespo

Następny mecz piłkarki Blaugrany rozegrają z Realem Madryt 13 marca, w niedzielę. Deportivo natomiast z Levante. Oba mecze zostaną rozegrane w ramach 24. kolejki Primera Division.