[WIDEO] Dwie asysty Małgorzaty Mesjasz

Znakomity występ w niemieckiej Bundeslidze zanotowała wczoraj Małgorzata Mesjasz. Reprezentantka Polski zanotowała dwie asysty, a jej Turbine Poczdam rozbiło SGS Essen aż 5:0.

Nasza rodaczka wybiegła w podstawowym składzie gości i to po jej dośrodkowaniu z lewej flanki piłkę głową do siatki skierowała Dina Orschmann, otwierając tym samym wynik spotkania. Kilka minut później przed szansą na podwyższenie przewagi stanęła Merle Barth, lecz zmarnowała rzut karny. Turbina na drugiego gola czekało do 16. minuty. Po rzucie rożnym celną główką popisała się Karen Holmgaard. 180 sekund później było już 0:3 dzięki bramce Sophie Weidauer. W zamieszaniu po wrzutce z rożnego najlepiej odnalazła się Małgorzata Mesjasz, która odegrała do swojej koleżanki, a 20-letnia Niemka wykorzystała błąd bramkarki, precyzyjnym strzałem wpisując się na listę strzelczyń. Po golu Seliny Cerci ekipa z Poczdamu do szatni zeszła z czterobramkowym prowadzeniem.

Cerci trafiła także po zmianie stron. Wynik pojedynku Turbine z SGS Essen mógł być jeszcze wyższy, ale na kwadrans przed końcem przyjezdne zmarnowały drugą tego dnia “jedenastkę”. Tym razem rzutu karnego na gola nie zdołała zamienić Melissa Kössler, która trafiła zaledwie w słupek.

Dzięki efektownej wygranej zespół Małgorzaty Mesjasz, która rozegrała cały mecz, pozostał na piątym miejscu w tabeli niemieckiej ekstraklasy. SGS jest natomiast dziewiąte.