fbpx

FC Fleury 91 w finale Pucharu Francji

W pierwszym z półfinałowych spotkań Pucharu Francji awans wywalczył zespół FC Fleury, który po bezbramkowym remisie okazał się skuteczniejszy w konkursie rzutów karnych od rywalek z Lyonu.

90′ regulaminowego czasu gry nie wystarczyło by wyłonić pierwszego finalistę Pucharu Francji, o awansie miał zadecydować konkurs rzutów karnych. Rozpoczęło Fleury, a jako pierwsza uderzała Marine Dafeur, która trafiła do bramki. Ze strony Lyonu jako pierwsza uderzała Griedge Mbock, której nie udało się umieścić piłki w siatce. W kolejnej rundzie zarówno Louis Batcheba jak i Eugénie Le Sommer nie zdołały trafić do bramki. W następnych dwóch seriach zawodniczki obu zespołów popisały się skutecznością, wśród których jedenastkę wykonywała m.in. Ewelina Kamczyk. W 5. rundzie nastąpiło wyrównanie, gdyż Mariam Diakité nie zdołała umieścić piłki w bramce, natomiast Melchie Dumornay wykonała jedenastkę bezbłędnie. Przy 6. serii oba zespoły zdobyły trafienie i rozstrzygnięcie nastąpiło w 7. rundzie, gdzie Léa Le Garrec zdołała pokonać Christiane Endler, a w odpowiedzi próba Delphine Cascarino okazała się nieskuteczna.

Drugiego półfinalistę wyłoni jutrzejsze starcie pomiędzy Paris FC i PSG.

Coupe de France féminine – półfinał
Olympique Lyonnais – FC Fleury 0:0 (rzuty karne 4:5)
van de Donk, Däbritz, Dumornay, Egurrola – Dafeur, Jaurena, Kamczyk, Kassi, Le Garrec

Kartki: Bacha (ż/k) – Dafeur (ż/k), Kouassi (ż/k) et Diakite (ż/k)

OL: Endler – Carpenter, Sombath, Mbock (C), Bacha, Damaris, Marozsan (Dumornay 71′), Däbritz, Diani (Cascarino 58′), Hegerberg (Majri 20′, van de Donk 71′), Le Sommer

FC Fleury: Ngazi – Fernandes, Diakite, Maoulida, Jaurena, Meffometou, Le Garrec (C), Kamczyk, Dafeur, Grabowska (Fontaine 81′, Kassi 90’+3), Kouassi (Louis 72′)

Sędzia : Elisa Daupeux

Other Articles

I ligaNewsyPolska
EkstraligaFutsalNewsy

Comments (2)

  1. Mam pytanie: Czy pani Dominika Kopińska zagrała choć w jednym meczu Fleury w tym sezonie?

Leave a Reply