FC10 Zgierz nowymi mistrzyniami Polski w beach soccerze!

Poznaliśmy nowe mistrzynie Polski w piłce nożnej plażowej. Po tytuł po raz pierwszy w swojej historii sięgnęły zawodniczki FC10 Zgierz. W meczu finałowym wygrały one ze Spartą Daleszyce 4:1.

Już przed ostatnim dniem zmagań na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku wiedzieliśmy, że tytuł mistrzowski będzie miał nowego właściciela. W półfinale bowiem przegrały złote medalistki z ostatnich pięciu edycji MP w beach soccerze – Grembach Łódź. Puchar pozostał jednak w województwie łódzkim. Piłkarki plażowe reprezentujące Zgierz znakomicie radziły sobie podczas tegorocznych zmagań i to zresztą one pozbawiły dotychczasowe dominatorki szans na grę w starciu o złoto.

Finał rozpoczął się jednak dla zgierzanek bardzo źle. Już po niewiele ponad czterech minutach gry pięknym uderzeniem z połowy boiska w samo okienko popisała się bowiem Federica Dall’Ara. Prowadzenie ekipy z Daleszyc trwało aż do drugiej tercji.

Po zmianie stron podopieczne legendy beach soccera w Polsce – Bogusława Saganowskiego, wyrównały szczęśliwie zdobytym golem Pauliny Bednarskiej. Nie minęły kolejne trzy minuty gry, a reprezentantki FC10 Zgierz były już na prowadzeniu. Laura Czudzińska mocno wstrzeliła piłkę z prawej strony, a z bliskiej odległości do siatki wpakowała ją Paulina Łężak. Brązowe medalistki sprzed roku poszły za ciosem jeszcze w tej samej minucie. Dominika Dewicka ręką wyrzuciła piłkę pod bramkę rywalek, a tam niefortunnie głową własną golkiperkę pokonała Rebecca Barron. Druga tercja była kluczowa dla losów meczu. Jeszcze przed przerwą bowiem zgierzanki powiększyły swoją przewagę do trzech trafień. Na indywidualną akcję zdecydowała się Paulina Bednarska. Gwiazda FC10 Zgierz oddała strzał, po którym piłka podskoczyła na piasku i wpadła do siatki.

Trzecia tercja nie przyniosła goli i triumf ekipy ze Zgierza w kobiecych Mistrzostwach Polski w Piłce Plażowej stał się faktem. Sparta Daleszyce musiała się zatem zadowolić drugim z rzędu wicemistrzostwem.

Finał
FC10 Zgierz – UKS Sparta Daleszyce 4:1

Bednarska 14′, 21′, Łężak 17′, Barron 17′ (s) – Dall’Ara 5′

Grembach Łódź w tym roku musi zadowolić się natomiast brązem. W starciu o 3. miejsce byłe już mistrzynie były dwa razy bardziej skuteczne od Pogoni Tczew. Wynik otworzyła w 10. minucie Molly Clark, która wykorzystała błąd bramkarki rywalek. Było to jedyne trafienie w pierwszej tercji. Po zmianie stron kibice obejrzeli bez wątpienia jedną z ozdób potyczki o brąz. Katarzyna Gozdek popisała się bowiem perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego, które wpadło w samo okienko. Minęło kilkadziesiąt sekund, a Grembach prowadził już 3:0. Tym razem gola zapewnił im duet sióstr. Asystowała bramkarka, Agata Pacler, a piłkę do siatki skierowała Magdalena Pacler.

Zawodniczki z Tczewa szczególnie ożywiły się w ostatniej tercji. Już od jej wznowienia efektownym golem ze środka boiska popisała się Magdalena Sobal. Grembach odpowiedział jednak już po kilku sekundach gry. Precyzyjnym uderzeniem od słupka czwartą bramkę dla swojej ekipy zanotowała Magdalena Pacler. Dwubramkowa strata tczewianek ponownie zrobiła się dzięki bramce Magdaleny Sobal. Agnieszka Rembalska natomiast spowodowała, że Pogoń jeszcze bardziej uwierzyła co najmniej w doprowadzenie do remisu. W końcówce trafiały już tylko łodzianki. Najpierw Molly Clark wykorzystała rzut karny, a ostatni gol padł na cztery sekundy przed końcem spotkania. Chwilę wcześniej z czerwoną kartką z boiska wyleciała Kornelia Okoniewska, a tą, która zadała rywalkom ostatni cios w pojedynku o brąz okazała się Dagmara Suskiewicz. Popisała się ona idealnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego niemal spod własnej bramki. Przypieczętowało to definitywnie trzybramkowe zwycięstwo Grembachu, który wraca do Łodzi z brązowym krążkiem.

Mecz o 3. miejsce
Pogoń DEKPOL Tczew – Grembach Łódź 3:6

Sobal 25′, 26′, Rembalska 29′ – Clark 10′, 31′ (k), Gozdek 20′, M. Pacler 21′, 25′, Suskiewicz 36′

Na piątej lokacie mistrzostwa zakończyły reprezentantki Red Devils Chojnice. Po fantastycznym widowisku pełnym goli i zmian wyniku zawodniczki z Pomorza odniosły triumf nad Czarnymi Rząśnia. Nie przyszło to jednak łatwo, bowiem chojniczanki były zmuszone do odrabiania strat. Wynik otworzyła Wiktoria Porosło, a na dwie sekundy przed końcem pierwszej tercji w efektownym stylu piłkę w siatce umieściła także Justyna Matusiak.

Sygnał do odrabiania strat dała “Czerwonym Diablicom” po zmianie stron Iwona Wudarczyk. Po trzech minutach sędzia podyktował jednak rzut karny za zagranie ręką. Na gola zamieniła go bardzo pewnie Justyna Wójcik. Dwubramkowa przewaga okazała się być niewystarczającą zaliczką, by wywalczyć piąte miejsce. Ostatnia tercja była bowiem dominacją Red Devils Chojnice. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry kontaktowe trafienie zanotowała Luisa Meza, a Melania Pisa swoim hat-trickiem zapewniła drużynie z województwa pomorskiego 5. lokatę. Dwa z trzech goli reprezentantka Włoch strzeliła z rzutów karnych.