fbpx

Wyjątkowy wrzesień Nikoli Karczewskiej. Na starcie sezonu może zagrać na dwóch wielkich stadionach!

Nikola Karczewska przed tygodniem oficjalnie związała się z Tottenhamem Hotspur. Pisaliśmy o tym zresztą TUTAJ. Okazuje się, że początek gry w nowym klubie reprezentantka Polski może mieć naprawdę wyjątkowy.

Kiedy Nikola Karczewska zamieniała francuskie Fleury na “Spurs” można było mieć pewność, że to dla niej ogromny awans pod wieloma względami. W Anglii jeśli chodzi o poziom organizacyjny liga prezentuje najwyższe standardy, a piłkarki są traktowane w należny im sposób. Jednym z dowodów na to jest fakt, że kobiece kluby otrzymują szanse na występy na stadionach wielkich klubów. Taką też okazję dostanie – i to na pewno nie raz – kobiecy zespół Tottenhamu.

Tylko w najbliższym miesiącu żeńska ekipa “Kogutów” zagra w lidze na kilkudziesięciotysięcznych stadionach aż dwukrotnie. Angielska Women’s Super League rozgrywki rozpoczyna dokładnie 10 września. Na ten dzień zaplanowano tylko jeden mecz. Traf chciał, że to właśnie klub Nikoli Karczewskiej wystąpi w oficjalnej inauguracji kampanii 2022/2023. Rywalkami “Spurs” będzie Manchester United. Wobec tak ciekawego pojedynku czwartej z piątą ekipą minionego sezonu, niedawno londyński klub ogłosił miejsce jego rozegrania. Starcie 1. kolejki, a co za tym idzie szansa na oficjalny debiut reprezentantki Polski, odbędzie się na Tottenham Hotspur Stadium! To obiekt, na którym swoje spotkania rozgrywa męski zespół “Kogutów”. Stadion może pomieścić ponad 62 tysiące widzów. Do użytku został oddany raptem trzy lata temu. To bez dwóch zdań jedna z najnowocześniejszych aren sportowych na świecie.

To jednak nie koniec! Już w trzeciej kolejce, Nikolę Karczewską i spółkę czekają bowiem niezwykle prestiżowe Derby Północnego Londynu. Tottenham będzie w tym starciu gościem, a jego gospodarze, Arsenal przekazali, że to starcie dwóch stołecznych klubów odbędzie się na Emirates Stadium. To kolejny obiekt, którego pojemność wynosi ponad 60 tysięcy, a najczęściej służy męskiej ekipie “Kanonierów”. Kobiece Derby Północnego Londynu zaplanowano na 24 września.

To wciąż nie wszystko. Jeszcze przed oficjalnym debiutem Nikola Karczewska będzie bowiem miała okazję gry na dużym stadionie. Tottenham niebawem wyruszy na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych, gdzie weźmie udział w międzynarodowym The Women’s Cup. Areną zmagań tego towarzyskiego turnieju jest według zapowiedzi otwarty zaledwie przed dwoma laty Lynn Family Stadium. Jego pojemność to prawie 12 tysięcy. Tottenham po raz pierwszy wystąpi tam 15 sierpnia w pojedynku z meksykańskim Club América. Ogółem, w zależności od wyników “Koguty” rozegrają w tym turnieju dwa, bądź trzy spotkania.

Other Articles

EkstraligaI ligaNewsyPolska
Beach soccerNewsyPolska
FC10 Zgierz

Leave a Reply