fbpx

Finał Algarve Cup się nie odbędzie! Reprezentacja Włoch wraca do domu

Włoszki nie będą miały okazji sprawdzić się w pojedynku z reprezentacją Niemiec. „Le Azzurre” nie wystąpią w zaplanowanym na dzisiaj finale Algarve Cup, ponieważ wczoraj wieczorem została podjęta decyzja o jak najszybszym powrocie reprezentantek Italii do ojczyzny.

Decyzja włoskiej federacji jest spowodowana obawą przed tym, że w najbliższym czasie mogą zostać odwołane loty z Portugalii na Półwysep Apeniński, przez co reprezentantki tego kraju zostałyby „uwięzione” w kraju gospodyń prestiżowego turnieju towarzyskiego kobiet.

Jeszcze wczoraj została podjęta decyzja o dograniu Algarve Cup do końca, a Włoszki miały wynajęty lot czarterowy do kraju dopiero po meczu finałowym. Wieczorem jednak Federazione Italiana Giuoco Calcio podjęła decyzję o jak najszybszym sprowadzeniu reprezentantek do kraju. Nie bez znaczenia był fakt, że sąsiadująca z Portugalią Hiszpania zawiesiła wczoraj wszystkie loty z Włoch do 25 marca.

Sytuacja wygląda tak, że żadna firma czarterowa nie może nam zagwarantować, że później niż w środę przetransportuje reprezentację do kraju – powiedziała „The Telegraph” prezes odpowiedzialna we włoskim związku piłki nożnej za futbol kobiecy – Zarówno zawodniczki, jak i trener chcieli rozegrać mecz finałowy, jednak musieliśmy im zagwarantować, że wrócą do domu. Ta decyzja została podjęta z myślą o zdrowiu wszystkich z reprezentacji – dodała Ludovica Mantovani.

Włochy to kraj z największą liczbą zarażeń koronawirusem w Europie. Dzień wcześniej został wprowadzony tam stan wyjątkowy, a wszystkie rozgrywki sportowe, w tym także ligi kobiece zostały zawieszone co najmniej do 3 kwietnia. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Other Articles

InneNewsyZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply