fbpx

Klub Megan Rapinoe zmienił nazwę, logo i barwy

Dotychczasowe Reign FC, w którym występuje między innymi zdobywczyni Złotej Piłki Megan Rapinoe, zmieniło swoją nazwę przed startem nowego sezonu amerykańskiej NWSL. Od piątku zespół już oficjalnie funkcjonuje pod nazwą OL Reign i ma także nowe logo oraz barwy.

Zmiana identyfikacji klubu ma związek ze zmianą właścicielską. W grudniu ubiegłego roku pakiet większościowy (89,5%) ekipy ze stanu Waszyngton przejęła „OL Groupe”, do której należy również Olympique Lyon. Nowe władze zespołu za cel obrały sobie stworzenie z Reign zespołu na miarę jednego z najlepszych nie tylko w swojej lidze.

Włączenie Reign FC do OL Groupe połączyło dwie organizacje, których wspólną ambicją jest chęć bycia najlepszym na świecie. Nasza nowa nazwa symbolizuje aspiracje naszej połączonej organizacji. Wierzę, że pokazuje ona głęboki szacunek do tego, co nasz klub i nasi kibice zbudowali przez ostatnie siedem lat. Jednocześnie nowa nazwa zapewnia autentyczne powiązanie z tradycjami, wspaniałością i widowiskowością europejskiego futbolu, przy tym spoglądając również w przyszłość napędzaną wspólnym dążeniem do wielkości i przyniesienia chwały naszemu miastu, regionowi i kibicom – powiedział Bill Predmore, dyrektor generalny OL Reign.

Zmiana dotyczy nie tylko nazwy, ale również barw i logotypu klubu. Od teraz OL Reign będzie identyfikowało się podobnie jak mistrzynie Francji kolorami niebieskim, czerwonym i złotym. Głównym elementem herbu został natomiast lew, który występuje również w logotypie Olympique Lyon.

Najbardziej znaną zawodniczką OL Reign jest rzecz jasna kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Megan Rapinoe. Oprócz niej w klubie gra także inna aktualna mistrzyni świata, Allie Long. Ubiegłoroczny sezon ekipa z Tacomy zakończyła na etapie półfinału, przegrywając w nim po dogrywce z późniejszym mistrzem, North Carolina Courage. Nowy sezon National Women’s Soccer League rusza 18 kwietnia. To właśnie tego dnia OL Reign zmierzy się na wyjeździe z Washington Spirit.

Other Articles

NewsyReprezentacjeZagranica
NewsyReprezentacjeWłochyZagranica

Leave a Reply