Final Four: Słomniczanka gromi Unifreeze w drodze po medal Mistrzostw Polski

Zabójcze trzy minuty Słomniczanki dało im awans do finału Mistrzostw Polski. Trzy gole w odstępie 140 sekund pogrążył dzielnie walczące Unifreeze.

Pierwszy półfinał zaskoczył nas już na rozgrzewce. Występujące w tym meczu jako goście futsalistki z Górzna na turniej Final Four przyjechały z zaledwie jedną rezerwową. No właściwie dwoma, ale Agata Bała pauzowała za kartki. To nie przeszkodziło to przetrwać pierwszych kilka minut naporu Słomniczanki, i to one prowadziły 1-0, już po 6 minutach. Idealne podanie Oliwii Szmytkowskiej do Sandry Bukowskiej, a rosła napastniczka pokonała Wiolettę Myjak.

W 11 minucie, zagranie z autu pod nogi Natalii Janus, ta poprawia piłkę i oddaje strzał. Piłka ląduje w bramce tuż przy słupku.

W piętnastej minucie błąd w środkowej strefie, szybkie podanie do boku do Magdaleny Matyji, ta oddaje piłkę Kamili Komisarczyk, a ta obok bezradnej Ozimek wyprowadza Słomniki na prowadzenie.

Później mecz lekko się zaostrza, oba zespoły łapią komplet fauli, co wykorzystały „Truskawki”. W osiemnastej minucie podopieczne Krzysztofa Kusia dają prezent w postaci przedłożonego karnego, a Sandra Bukowska przy pomocy słupka umieszcza piłkę w siatce.

Po upływie trzech minut drugiej odsłony meczu, dobry strzał z lewej nogi oddala Natalia Malota czym zmusiły Martę Ozimek po raz trzeci do wyciągnięcia piłki z siatki.

Grające wąską kadrą podopieczne Grzegorza Bały robił, co mogły, by medal sobie zagwarantować. Niestety dla gości przyszła 31 minuta i bombowe uderzenie Moniki Jaskółki. Gol na 4-2 nie podciął walczenie grających „Truskawek”, ale w tym meczu było już po prostu „pozamiatane”. Po upływie 60 sekund ponownie dała o sobie znać Jaskółka, karcąc Unifreeze piąty raz. Po błędzie Bukowskiej, która oczekiwała nieruchomo piłki, wyprzedzona została przez Natalię Janus, a ta podwyższyła mocnym strzałem wynik spotkania na 6-2.

W 36 minucie popisowym zagraniem wynik meczu ustaliła Natalia Malota, dla której było drugie trafienie w tym meczu. Słomniczanka mocno wypunktowała wąską ławkę Górzna. Jutro więc Słomniczanka zagra o najważniejsze trofeum w tym roku. Dla Unifreeze pozostaje walka o brązowy medal.