Final Four: UAM zagra o złoto

W tym spotkaniu pewne rachunki były do wyrównania. Rok temu to UAM pozbawił szans na Final Four właśnie Rekord w meczach ćwierćfinałowych. Tym razem podopieczne Samuela Janii były faworytem do awansu do finału.

Mecz od mocnego akcentu zaczęły gospodynie turnieju. Już 122 sekundzie spotkania Magdalena Knysak pokonała Dominikę Dweicką atomowym strzałem z lewej nogi wprost pod poprzeczkę. Chwilę później z autu podanie w środkową strefę boiska i Laura Czudzińska umieściła piłkę w bramce Klaudii Ciupy.

Pierwsza połowa to bardzo dobre sportowe widowisko. Ataki z jednej oraz drugiej strony. Parady Ciupy oraz Dewickiej. To przełożyło się na zaledwie trzy gole w tej części spotkania. Gola na nieco ponad trzy minuty przed końcem pierwszej połowy zdobyła Patrycja Sutkowska.

Druga połowa to walka na noże. Oba zespoły chciały strzelić gole dające albo przypieczętowanie awansu, albo ten na ważny remis, i przedłużenie swoich szans. A przy tym mecz wcale nie był ostry. Warto nadmienić, że po 8 minutach drugiej połowy nadal na tablicy było 0-0 w statystyce przewinień

Dobre minuty gry zbierała Ciupa, która nie dawała się zaskoczyć atakom Zuzanny Sawiciej, pod drugą bramką Magdalena Knysak oraz Magdalena Skolarz próbowały swoich sił. Ale to cios Sandry Lichtenstein z 28 min. dał pewien komfort ekipie UAM-u, który w tym momencie gry miał już mały margines błędu.

Na około cztery minuty przed końcem na wysokie ryzyko postawił Samuel Jania. Za Ciupę na parkiecie zameldowała się dodatkowa piłkarka. W 39 min piłka odbiła się od słupka bramki Dewickiej, ale wynik pozostał bez zmian.

Bo bardzo dobrym widowisku futsalowym UAM po raz kolejny zagra w najwyższe trofeum. Rekord natomiast zmierzy się z Unifreeze w walce o brązowy medal.