[FOTO] Tęcza Bydgoszcz zwycięzcą Pajor & Tarczyńska VISA SUMMER CUP 2023

Dziś w Uniejowie zakończyła się druga edycja turnieju dla młodych piłkarek „Pajor & Tarczyńska Cup”, który odbył się w dniach  23-25 czerwca. W tegorocznej edycji „Pajor & Tarczyńska VISA SUMMER CUP 2023” zwyciężył zespół Tęcza Bydgoszcz, który w finałowym spotkaniu pokonał Diamonds Academy 2:0.

W turnieju brało udział siedem zespołów w skład których wchodziły piłkarki z roczników 2009-2011. Mecze rozgrywane były w formacie 2×15 minut, faza grupowa w systemie „każdy z każdym” wyłoniła 4 najlepsze zespoły: Tęcza Bydgoszcz, Diamonds Academy, Beniaminek Krosno i VfL Wolfsburg. Dwa pierwsze zmierzyły się w finale, natomiast zespoły z lokat 3. i 4. powalczyły o najniższy stopień podium.

W meczu o 3. miejsce rozstrzygnięcie nie padło w regulaminowym czasie gry i rozegrano konkurs rzutów karnych, w którym lepszy okazał się zespół z Wolfsburga dzięki swojej bramkarce, która została wybrana najlepszą golkiperką turnieju.

W finale Tęcza Bydgoszcz już w 1’ objęła prowadzenie po strzale Niny Piaseckiej, którego nie oddała już do końca spotkania. W drugiej połowie strzelczyni pierwszej bramki dorzuciła jeszcze jedno trafienie przypieczętowując triumf w całym turnieju w wyścigu o koronę najlepszej strzelczyni.

Nagrodę MVP turnieju otrzymała zawodniczka Pajor & Tarczyńska Team, Michalina Wiśniewska.

Turniej Pajor & Tarczyńska VISA SUMMER CUP 2023 był nie tylko wyśmienitą okazją dla młodych piłkarek na zdobycie cennego doświadczenia w pucharowych rozgrywkach, ale także szansą (również dla obecnych w Uniejowie widzów) na spotkanie swoich idolek ze świata kobiecego futbolu. Kibice mogli m.in. spotkać na trybunach organizatorki turnieju – Ewę Pajor oraz Agatę Tarczyńską, ujrzeć Annę Gawrońską w roli trenerki młodzieżowego zespołu, a nad przebiegiem rozgrywek czuwały zespoły sędziowskie z Ekstraligi.