[Foto] Wierzbowianka z awansem do Ekstraligi Futsalu

Ekipa Wierzbowianki pewnie pokonała UŚ Katowice na ich terenie. Gorąco było na parkiecie, ale wrzało także tuż po końcowym gwizdku sędziego. Ostatecznie to goście wygrali 8:2 i meldują się w Ekstraklasie Futsalu

W niedzielne popołudnie KU AZS UŚ Katowice podejmował na własnym terenie Wierzbowiankę Wierzbno. Mecz o tyle ciekawy, że gościom potrzebny był punkt, by zapewnić sobie awans do Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2022/2023.

O ile w pierwszych dwudziestu minutach było 1:1, i mecz naprawdę przyjemny dla oka, szybki z wieloma sytuacjami pod bramką, o tyle druga połowa to już solidny pokaz ofensywny podopiecznych Pawła Woźniaka.

W oczy rzucała się nieskuteczność Wierzbowianki z 9 metra. UŚ szybko łapał faule, i goście w całym meczu miały osiem lub dziewięć przedłużonych rzutów karnych. Ci ciekawe przynajmniej cztery nie poleciały w światło bramki, w kilku przypadkach lepsza okazała się Joanna Hejdysz.

Po meczu kilka piłkarek obu zespołów puściły nerwy, i tylko dzięki kierownikom zespołów oraz sędziom nie doszło do rękoczynów, co lekko popsuło piłkarskie święto na katowickim Giszowcu.

Tuż przed meczem z hali wyjechał trener katowickiej ekipy Roman Vakhula. Choć początkowo było to dla nas dziwne, szybko poinformowano nas, że ukraiński trener pojechał do swojej rodziny, oraz na Ukrainę z zebranymi darami. Każdy, kto czuje się w potrzebie pomagać, może to robić na różne sposoby, my udostępniamy wpis Klubu Uczelnianego UŚ Katowice, wraz z numerem konta ich trenera.