Dwie bramki Agnieszki Winczo, Meppen nadal zmierza w stronę awansu

Znakomity występ w barwach SV Meppen zanotowała dzisiaj Agnieszka Winczo. Doświadczona napastniczka strzeliła dwie bramki, a jej ekipa pokonała 2:0 SV Elversberg.

37-latka wybiegła w podstawowym składzie i już po pięciu minutach gry cieszyła się z otwierającego gola. Jeszcze w tej samej części spotkania Polka po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń i jak się później okazało, ustaliła tym samym końcowy wynik na 2:0 dla gości.

Winczo na boisku przebywała do 85. minuty. Zmieniła ją wówczas Isabella Jaron. Meppen po czternastu rozegranych meczach jest liderem 2. Bundesligi z przewagą czterech punktów nad drugim Duisburgiem i dziewięciu nad trzecim RB Lipsk. Ich dzisiejszy rywal jest natomiast przedostatni. Do Frauen Bundesligi awansują dwie najlepsze drużyny.

Dla polskiej napastniczki zdobyte dziś gole były trafieniami numer pięć i sześć w tym sezonie ligowym.

2. Frauen Bundesliga – 14. kolejka
SV 07 Elversberg – SV Meppen 0:2 (0:2)
Winczo 5′, 27′

Żółte kartki: Blumenthal – Schulte

Warto dodać, iż przy okazji tego starcia, klub Agnieszki Winczo zaprezentował swoje wsparcie dla napadniętej przez Rosjan Ukrainy.