Frauen Bundesliga: Bayern bliżej mistrzostwa!

Dnia 23 marca odbył się Die Klassikerin, czyli kluczowy mecz w kontekście walki o mistrzostwo. Naprzeciwko siebie stanęły ekipy VfL Wolfsburga i Bayernu Monachium. Trzy punkty powędrowały na konto Bayernu, który wygrał 4:0.

W pierwszym kwadransie gra toczyła się od bramki do bramki. Obie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej okazji strzeleckiej: w 4. minucie Giulia Gwinn obiła poprzeczkę, a w 13. minucie Ewa Pajor i Sveindis Jonsdottir przeprowadziły dwójkową akcję. Ewa Pajor posłała wręcz perfekcyjne podanie do reprezentantki Islandii, jednak ta w stuprocentowej sytuacji nie trafiła w bramkę. W drugim kwadransie inicjatywa była częściej po stronie Wolfsburga, jednak nie znalazły sposobu na pokonanie Marii Grohs. W 24. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w drużynie gospodyń. Marina Hegering opuściła boisko z urazem, a w jej miejsce na placu gry pojawiła się Nuria Rabano. Dziesięć minut później przyjezdne stworzyły najlepszą jak dotychczas sytuację strzelecką. Lea Schuller oddała strzał przy bliższym słupku, a Merle Frohms fenomenalną interwencją sparowała futbolówkę na rzut rożny. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania mistrzynie Niemiec objęły prowadzenie. Wolfsburg fatalnie rozegrał rzut rożny, a przyjezdne ruszyły z kontratakiem. Klara Buhl dograła do Pernile Harder, a ta z zimną krwią pokonała Merle Frohms. W 57. minucie piłkarki Bayernu podwyższyły rezultat za sprawą Jovanny Damnjanović. Wolfsburg usiłował zdobyć bramkę kontaktową, jednak bezskutecznie. W 75. minucie Bayern rozwiał wszelkie wątpliwości co do pozytywnego rezultatu, zdobywając bramkę na 3:0. Pernile Harder posłała świetne podanie do Schuller, która nie dała szans golkiperce Wolfsburga na skuteczną interwencję. Nieco ponad dziesięć minut później Georgia Stanway ustaliła wynik spotkania fenomenalnym strzałem z dystansu. Wysokie zwycięstwo Bayernu stało się faktem.

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Bayern ma pokaźną, siedmiopunktową przewagę nad VfL.