Futbolistki z Wałbrzycha lepsze od AZS-u Wrocław

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na wyjeździe AZS Wrocław 5:2 w meczu sparingowym. To kolejny sprawdzian drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli Ekstraligi na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodyń tego spotkania, które jako pierwsze objęły prowadzenie, jednak do wyrównania doprowadziły piłkarki z Wałbrzycha za sprawą Alicji Materek. Do przerwy przyjezdne po trafieniu Ewy Cieśla wyszły na prowadzenie. Druga połowa obfitowała w prawdziwy festiwal strzelecki. Klaudia Faboca, Monika Kędzierska oraz po raz drugi w tym spotkaniu Ewa Cieśla trafiały do bramki gospodyń, które odpowiedziały tylko jednym trafieniem. W przyszły weekend piłkarki z Wałbrzycha przenoszą się na halę, by w Poznaniu powalczyć o medale w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

Runda wiosenna piłkarskiej Ekstraligi wznowi zmagania 29 lutego. Przypomnijmy, że aktualnymi liderkami jest ekipa Górnika Łęczna z przewagą 8 punktów nad Medykiem Konin.