fbpx

Futsal Ekstraliga: Czy wzmocnienia w Wierzbnie zapewnią utrzymanie?

Po 11 seriach gier zespół Wierzbowianki Wierzbno plasował się na pozycji spadkowej. W Klubie nie składają jednak broni, podejmują rękawicę, wzmacniając skład drużyny.

Wierzbowianka Wierzbno od pewnego czasu wsiadła na futsalową karuzelę, kręci się na niej nadal, choć zapewne chciałaby zsiąść i zakotwiczyć w Futsal Ekstralidze. Sezon 2020/2021 zakończył się spadkiem na ekstraligowe zaplecze, choć gra Wierzbowianki wyglądała obiecująco, brakowało punktów. Zespół zareagował w najlepszy z możliwych sposobów – sezon 2021/2022 w I lidze futsalu zakończył się sukcesem, co oznaczało błyskawiczny powrót na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce.

Rozgrywki 2022/2023 były dla zespołu z województwa małopolskiego bardzo udane, a mogłyby być jeszcze szczęśliwsze, gdyby piłkarki mogły na szyi zawiesić brązowe medale Mistrzostw Polski. A trzeba przyznać, że były o włos od zapisania wspaniałej karty w historii Klubu. Do przerwy prowadziły z rywalkami z Poznania 2:0, pozwoliły jednak na doprowadzenie do remisu, a co za tym idzie dogrywki. Dodatkowy czas gry zakończył się bardzo szczęśliwie dla AZS-u UAM Poznań, który bramkę na wagę brązowego medalu Mistrzostw Polski zdobył na trzy minuty przed gwizdkiem końcowym (o tym pojedynku pisaliśmy TUTAJ). W Wierzbnie z jednej strony pozostał niedosyt, a z drugiej strony wynik ten pokazał, że w drużynie tkwi duży potencjał.

Bieżące rozgrywki nie układają się po myśli Wierzbowianki, zespół znajduje się na jedenastej pozycji w tabeli (ostatnią ekipą jest AZS UWM High Heels Olsztyn, który nie bierze udziału w rozgrywkach). Na ten moment wszystko wskazuje na to, że o pozostanie w Futsal Ekstralidze drużyna z Małopolski powalczy z AZS AWF-em Warszawa. Oba zespołu po 12. kolejce mają na swoim koncie zgromadzone cztery punkty. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej Wierzbowianka przełamała się i w końcu odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując 3:2 na wyjeździe Wandę Kraków.

Nowego ducha w drużynę mają tchnąć zawodniczki doskonale znane w Wierzbnie z występów w drużynach młodzieżowych, a są nimi Alicja Kołodziejska, Martyna Górecka, Dominika Skibińska oraz Natalia Kazana. Przed kilkoma godzinami Klub poinformował wszystkich sympatyków o kolejnej nowo zakontraktowanej zawodniczce. Bohaterką dzisiejszego dnia jest Milena Kowalska, bardzo wartościowa, zdolna piłkarka z 6-letnim stażem w barwach Energi Checz Marcus Gdynia, aktualnie reprezentująca II-ligową drużynę PTC Pabianice. Jestem przekonany, że Wierzbowianka Wierzbno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, zarówno w kwestii ewentualnych wzmocnień, jak i w kwestii utrzymania się w Futsal Ekstralidze. Będzie ciekawie!

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

AngliaNewsyZagranica
EkstraligaNewsyPolska
María Contreras

Leave a Reply