fbpx

Transferowe niewypały odeszły ze Stomilanek

Stomilanki Olsztyn po rundzie jesiennej są na ostatnim miejscu w tabeli Orlen Ekstraligi. W zespole Dariusza Maleszewskiego zawodziły między innymi zagraniczne piłkarki sprowadzone latem, już po awansie na najwyższy szczebel. Czterech z nich nie ma już w stolicy Warmii.

Portal “olsztyn.com.pl” poinformował, że beniaminek rozwiązał kontrakty z Maríą Contreras, Maleah Milner, Martą Vidal oraz Franciele Cupertino. Najmniej spotkań rozegrała ostatnia z wymienionych. Brazylijka wystąpiła w ośmiu meczach i jest obecnie najlepszą strzelczynią Stomilanek w lidze. Wystarczyły do tego trzy trafienia.

Po dziewięć spotkań rozegrały natomiast bramkarka Maleah Milner, której odejście spowodowane jest sprawami poza sportowymi i pomocniczka María Contreras. Uniwersalna Marta Vidal wystąpiła z kolei w dziesięciu z jedenastu ligowych meczów Stomilanek i strzeliła jedną bramkę. Niewykluczone, że doświadczona Hiszpanka pozostanie w naszym kraju. 30-latka zimowe przygotowania rozpoczęła bowiem z liderem Orlen Ekstraligi – Pogonią Szczecin, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Potwierdzają się ponadto przekazane przez nas w ubiegłym tygodniu informacje o czterech zimowych transferach Stomilanek. Portal “olsztyn.com.pl” również przekazał, że beniaminka wzmocnią Lívia Potengová, Jayda Brown, Ewa Sikora i Federica Dall’ara.

Olsztyńskie piłkarki wiosenną walkę o utrzymanie w Orlen Ekstralidze rozpoczną w pierwszy weekend marca domową potyczką ze Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie wcześniej w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski olsztynianki zagrają natomiast z drugą drużyną AP Orlen-u Gdańsk.

Transferowa ofensywa Stomilanek! Dwie reprezentantki podpisane, dwie bardzo blisko

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsy
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Adriana Achcińska

Leave a Reply