Futsal Ekstraliga: Derby stolicy dla Uniwersytetu Warszawskiego

W derbach stolicy w Ekstralidze Futsalu pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a zespołem AZS AWF Warszawa zwyciężyła drużyna UW, która przed swoją publicznością pokonała rywalki 5:3.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla futsalistek z Bielan. Już w 1’ po finezyjnym dograniu piętką przez Aleksandrę Ogonowską, piłkę w bramce UW umieściła Izabela Konobrodzka. W 4’ padła odpowiedź ze strony gospodyń, a bramkę wyrównującą strzeliła Kinga Rosłon. Po kilku minutach AWF ponownie objął prowadzenie, kiedy w 8’ po obronionym strzale ze strony gości przez Zuzannę Nikisz, bramkarka UW zdecydowała się wyjść z piłką i zainicjować szybki kontratak, ale po próbie przerzucenia zawodniczek w środkowej części boiska piłka padła łupem Natalii Frączek, która wysokim podbiciem przerzuciła piłkę wprost do bramki. Gol został uznany mimo protestów ze strony sztabu UW, który sygnalizował, że zawodniczka, przejmując piłkę pomogła sobie ręką. Tym razem gospodynie potrzebowały więcej czasu, by doprowadzić do wyrównania, które nastąpiło w 15’ po strzale Mai Rębiś.

Tuż po przerwie po strzale Emilii Jarzyny zespół Uniwersytetu Warszawskiego objął po raz pierwszy prowadzenie w tym spotkaniu, którego już nie oddał do jego zakończenia. Chwilę później, po błędzie w obronie popełnionym przez zawodniczki AWFu, gospodynie wywalczyły rzut wolny pośredni. Dopiero po trzecim oddanym strzale z tej akcji piłka znalazła drogę do bramki, a na listę strzelczyń wpisała się po raz drugi Kinga Rosłon. Strzelczyni dwóch bramek miała swój udział również przy ostatniej zdobytej przez Uniwersytet bramce z 29’, przy której zdobyła asystę dogrywając piłkę do Kornelii Bińczyk. Wynik w ostatniej minucie spotkania ustaliła bramkarka AWFu, Julia Krzyczkowska, która strzałem z dystansu trafiła do bramki rywalek, obijając piłkę od słupka.

Futsal Ekstraliga – 9. kolejka
KU AZS Uniwersytet Warszawski – KS AZS-AWF Warszawa 5:3 (2:2)
Rosłon 4’, 24’, Rębiś 15’, Jarzyna 21’, Bińczyk 29’  – Konobrodzka 1′, Frączek 8’, Krzyczkowska 40′

UW: (skład wyjściowy) Nikisz – Kozłowska, Gołębiowska, Jarzyna, Rębiś (zawodniczki rezerwowe) Bińczyk, Gos, Bartosiewicz, Kopińska, Rosłon

AWF: (skład wyjściowy) Krzyczkowska – Ogonowska, Kucharska, Pochroń, Konobrodzka (zawodniczki rezerwowe) Krajewska, Mac, Frączek, Łoniewska, Wiatrzyk, Mauryc, Trojanowska, Jasińska, Porębska

Sędzia: Artur Mital
Sędzia 2: Szymon Wiercioch
Sędzia 4: Marta Majszczyk