DFB-Pokal Frauen: Kolonia żegna się z rozgrywkami…

Reprezentantka Polski, Martyna Wiankowska wystąpiła dzisiaj w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Niemiec w barwach 1. FC Köln, jak się okazało po 90. minutach rywalizacji, było to pożegnanie z rozgrywkami zespołu z Kolonii.

Polska obrończyni dołączyła do zespołu z Kolonii przed rozpoczęciem bieżącego sezonu na zasadzie wolnego transferu ze słynnego 1. FFC Turbine Potsdam. W bieżącym sezonie w rozgrywkach Bundesligi Frauen reprezentantka Polski wystąpiła w siedmiu spotkaniach ligowych, w których zdobyła trzy bramki i zanotowała jedną asystę. Zespół 1. FC Köln po ośmiu rozegranych kolejkach z dorobkiem dziesięciu oczek zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Nasza 26-letnia rodaczka stanęła dzisiaj przed trudnym zadaniem, bowiem po drugiej stronie boiska miała za rywalki piłkarki SGS Essen, które aktualnie zajmują w lidze czwartą lokatę. Spotkanie dostarczyło kibicom zgromadzonym na obiekcie w Essen niesamowitych emocji, padło w nim aż siedem bramek. O jedną więcej zdobyły gospodynie i to one zameldowały się właśnie w 1/4 finału Pucharu Niemiec. Martyna Wiankowska była autorką bramki wyrównującej. Zespół z Essen prowadził już 2:0 po trafieniach Annaleny Rieke oraz Natashy Kowalski, jednak jeszcze przed końcowym gwizdkiem pierwszej odsłony pojedynku do siatki rywalek trafiła Dora Zeller, dając tym samym nadzieję zespołowi z Kolonii na wywalczenie korzystnego wyniku. Po zmianie stron gry niesamowicie istotną bramkę zdobyła Martyna Wiankowska, polska obrończyni doprowadziła do wyrównania stanu gry w 52. minucie meczu. Kiedy osiem minut później po raz drugi dzisiejszego dnia do siatki trafiła Zeller, wydawało się, że możemy być świadkami pewnej niespodzianki. Wiele wskazywało na to, że to rozpędzony zespół 1. FC Köln awansuje do najlepszej ósemki DFB-Pokal Frauen. Mocno do pracy wzięła się jednak ekipa SGS Essen i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść po trafieniach Kathariny Piljić oraz Beke Sterner. Dla naszej kadrowiczki był to pierwszy występ w bieżącej edycji Pucharu Niemiec i pierwsza bramka, niestety jednocześnie bramka ostatnie w tym sezonie DFB-Pokal Frauen.