Futsal Ekstraliga: Jednostronny pojedynek w Warszawie

W spotkaniu 14. kolejki Futsal Ekstraligi AZS AWF Warszawa podejmował drużynę aktualnych wiceliderek ligowej tabeli – KS Górzno Nowy Świt. W stolicy niespodzianki nie było.

Dla obu zespołów każde kolejne spotkanie jest niesamowicie istotne, liczy się każdy zdobyty punkt, z kolei każdy stracony może ważyć bardzo dużo. Oba zespoły walczą jednak o zgoła odmienne cele. Znajdujący się przed tą kolejką na drugiej pozycji w tabeli KS Górzno Nowy Świt rywalizuje z Rekordem Bielsko-Biała o pierwsze miejsce w ligowej stawce. Ekipa ze stolicy rywalizuje z Wierzbowianką Wierzbno o miejsce gwarantujące utrzymanie się w Futsal Ekstralidze.

Apetyty futsalistek AZS-u AWF Warszawa rozbudziło zwycięstwo w poprzedniej kolejce odniesione w Poznaniu, pierwszy w bieżącym sezonie komplet punktów. Zdobycie choćby punktu w dzisiejszym pojedynku z pewnością piłkarki z Mazowsza wzięłyby w ciemno. Niespodzianki jednak nie było, bo z pewnością za taką należałoby uznać każdy wynik inny niż zwycięstwo przyjezdnych. Pierwsze sześć minut gry obfitowało w bramki, bardzo ofensywną grę z obu stron i jeszcze do tego momentu Akademiczki dotrzymywały kroku rywalkom, pozostawały w kontakcie bramkowym, na tablicy wyników widniało 2:3. rezultat ten utrzymywał się 15. minuty spotkania, kiedy to na przestrzeni stu dwudziestu sekund dwa trafienia dołożyła Natalia Matuszewska. Do przerwy KS Górzno Nowy Świt prowadziło zatem 5:2.
Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego przyjechał w bardzo wąskim składzie, dysponując zaledwie jedną zawodniczką rezerwową. Można było więc przypuszczać, że w drugiej części meczu drużyna nieco opadnie z sił, co stworzy szansę gospodyniom. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Szeroka ławka rezerwowych AZS-u nie stanowiła atutu na tle rywalek. Wiceliderki Futsal Ekstraligi nie pozostawiły żadnych wątpliwości, która drużyna dysponuje większą jakością, w kolejnych minutach dokładając kolejne bramki. Warszawianki odpowiedziały zaledwie jednym trafieniem po zmianie stron gry, ostatecznie spotkanie zakończyło się bardzo wyraźnym zwycięstwem gościń 13:3. Piłkarki KS Górzna Nowy Świt przeważały bezdyskusyjnie w każdym elemencie gry, pokazały wysokie umiejętności indywidualne i świetne zrozumienie zespołu jako całości. Przygotowanie fizyczne drużyny przyjezdnej – fenomenalne.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zespół z Kujaw awansował na pierwsze miejsce w tabeli, przynajmniej do czasu rozegrania spotkania przez Rekord Bielsko-Biała. BTS jutro we własnej hali podejmie przedostatnią w stawce Wierzbowiankę Wierzbno, z dużym prawdopodobieństwem można więc stwierdzić, że zdobędzie komplet punktów i wróci na szczyt tabeli. Gdyby tak się stało, będzie to też istotne dla AZS-u AWF Warszawa, który właśnie z Wierzbowianką rywalizuje o pozostanie w Futsal Ekstralidze.

W następnej kolejce Górzno Nowy Świt pauzuje, AZS AWF Warszawa w przyszłą sobotę o godzinie 19:00 zagra wyjazdowe spotkanie z Jagiellonkami.

Futsal Ekstraliga, 14. kolejka
AZS AWF Warszawa – KS Górzno Nowy Świt 3:13 (2:5)
4′, 33′ Konobrodzka, 6′ Frączek – 1′, 15′, 16′, 22′, 31′ (k), 33′ Matuszewska, 2′ Olszowska, 5′, 22′, 26′ Bała, 29′ Krajewska (sam.), 37′ Zubała, 38′ Rozhko

AWF: (skład wyjściowy) Adrianna Krajewska – Maja Kowalewicz, Agata Kucharska, Zuzanna Trojanowska, Izabela Konobrodzka. Zawodniczki rezerwowe: Julia Krzyczkowska, Julia Malczyk – Natalia Frączek, Daria Waszczuk, Zuzanna Golińska, Magdalena Sztukiewicz, Karolina Jasińska, Wiktoria Porębska.

Górzno: (skład wyjściowy) Luiza Szulc – Agata Bała, Aleksandra Zubała, Natalia Matuszewska, Natalia Olszowska. Zawodniczka rezerwowa: Viktoriia Rozhko.

Sędzia główny: Krzysztof Głuszek
Sędzia asystentka 1: Karolina Fotyga
Sędzia asystent 2: Artur Lubecki

źródło: Tomasz Szmigielski-Narbutt/KobiecyFutbol.pl