Sparing: Wspaniała remontada Śląska Wrocław!

W swoim kolejnym spotkaniu sparingowym przygotowującym do startu rundy wiosennej sezonu 2023/2024 Orlen Ekstraligi WKS Śląsk Wrocław po emocjonującej końcówce gry pokonał UKS SMS Łódź.

W dzisiejszym spotkaniu rozgrywanym w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – Kłokoczyce zawodniczki WKS-u podejmowały ekipę UKS-u SMS Łódź. Pierwsza odsłona tego pojedynku zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem zespołu z centralnej części Polski. Bramki dla łodzianek zdobywały Nadia Krezyman oraz Paulina Filipczak. Przez zdecydowaną większość drugiej części meczu wynik pozostawał nie zmieniony, co wskazywało na to, że w lepszych nastrojach do domu wrócą piłkarki SMS-u. W 83. minucie gry sygnał do walki wrocławiankom dała Oliwia Związek, zdobywając bramkę kontaktową. Utalentowana, 16-letnia napastniczka WKS-u swoim trafieniem dała impuls całej drużynie, w wyniku czego już dwie minuty później wynik spotkania został wyrównany. Bramkę na 2:2 strzeliła Klaudia Adamek! To, co jeszcze kilka minut wcześniej wydawała się mało realne, stało się rzeczywistością w 90. minucie meczu – zwycięstwo Śląskowi zapewniła bramka z rzutu karnego zdobyta przez Magdalenę Półrolniczak. Coś niesamowitego!