[FUTSAL] Kapitalny mecz z Węgrami

Turniej na Chorwacji zdecydowanie “nam leży”. Możliwość rywalizacji z ekipami zbliżonymi w rankingu UEFA na pewno pokazuje, że Futsal w Polsce rozwija się prawidłowo.

Dzisiejszy rywal sklasyfikowany jest w rankingu UEFA na szóstej pozycja natomiast Polski na ósmej. Właściwie turniej na Chorwacji jest mocno obsadzony. Nasz pierwszy rywal-Finlandia zajmuje 5. miejsce, Szwedki, z którymi wczoraj zremisowaliśmy, są na dziesiątym miejscu, Chorwacja, z którą przyjdzie nam się zmierzyć w niedzielę na dziesiątym.

W samo czwartkowe południe Polska rozpoczęła mecz z Węgrami w składzie, w którym rozegrały mecz z Finlandią. W bramce Wioleta Myjak natomiast w polu Magdalena Knysak, Wiktoria Nowak, Katarzyna Włodarczyk oraz Eliza Ostrowska.

Mecz rozpoczął się dobrze na naszej reprezentacji. Po niespełna 90 sekundach w polu karnym faulowana była Włodarczyk, a rzut karny z piątek metra pewnie wykonała kapitan naszej reprezentacji Magdalena Knysak. Po 4. min na tablicy było już 2-0. Błąd w ofensywie “Madziarek” wykorzystała Klaudia Kubaszek. Popędziła z piłką na bramkę i mimo pierwszej dobrej interwencji w obronie ekipy gospodarzy tego meczu, piłka spadła ponownie pod nogi piłkarki Rekordu Bielsko-Biała. Dobitka była skuteczna i “Orlice Weissa” zwiększyły przewagę.

W drugiej części gry nasze reprezentantki zdecydowanie utrzymywały się przy piłce, skutecznie kradnąc czas. Często do gry włączano Wiolete Myjak, która chwilami przebywała nawet na połowie rywala.

W drugiej połowie podopieczne Wojciecha Weissa zagrały mądrze w defensywie, i bardzo ambitnie w ofensywie. Piłka długo była ruchu, często pod bramką rywalek. Na około 3 minuty przed końcem gospodynie meczu wycofały bramkarkę, grając piątką w polu, ale nie przyniosło to zmiany wyniku. Polska zasłużenie wygrywa 2:0 po golach Knysak i Kubaszek.

Jutro mamy dzień przerwy w rozgrywkach, natomiast w sobotę wypadło wolne z terminarza. W ten dzień zagrają Chorwacja z Węgrami oraz Finlandia ze Szwecją. Ostatni mecz Polski zagrają w niedzielę o 12 z gospodyniami turnieju.