Futsal PP: Awans drugiej drużyny Rolnika

Rezerwy Rolnika, które w grudniu wywalczyły wojewódzki Puchar Polski  Futsalu,  w dniu wczorajszym  pokonały wyżej notowanego rywala UKS Sap Brzeg  i uzyskały awans do kolejnego etapu Pucharu Polski w Futsalu.

Pierwotnie mecz obu drużyn rozegrany miał zostać 6 stycznia jednak z uwagi na kwarantannę narodową spotkanie te zostało odwołane. Wczorajszy mecz dobrze ułożył się dla pierwszoligowca z Brzegu, który już w 2. minucie spotkania objął prowadzenie po bramce Katarzyny Magiera.  Zaledwie 60. sekund później celnym trafieniem  Aleksandra Misiak doprowadziła do  remisu. Ta sama zawodniczka w 8. minucie spotkania  zdobywa drugą bramkę dla gospodyń. Doświadczony pierwszoligowiec zaledwie 3. minuty później doprowadził  do remisu po strzale Kamili Stachera Po okresie wyrównanej walki gdzie bramkarki obu drużyn ratowały swoje zespołu od utraty bramki w  14. minucie spotkania przypomniała o sobie Aleksandra Misiak  kompletując swój Hat trick wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

W drugą część spotkania lepiej weszły przyjezdne a właściwie Kamila Stachera, która w ciągu 7. minut trzykrotnie pokonuję bramkarkę Rolnika. Ale to nie był koniec emocji jakie towarzyszyły nam w hali w Głogówku. W ciągu dwóch kolejnych minut zawodniczki z Głogówka zdołały odrobić dwubramkową stratę i po bramkach Dominiki Wrzeciono i Aleksandry Misiak w  29. minucie spotkania doprowadziły do remisu. Na tablicy świetlnej w Głogówku pojawił się wynik 5:5. Mecz był  zacięty był do ostatnich minut. Najpierw Wiktoria Benroth  zdobywa prowadzenie dla Rolnika. W odpowiedzi Nicola Stachera doprowadziła do remisu. Jednak trafienie Aleksandry Misiak w ostatnich sekundach meczu zapewniło awans Rolnikowi.