fbpx

Futsal – wszystko, co powinniście wiedzieć przed sezonem

Futsal ekstraliga w tym sezonie ruszy w weekend 5/6 listopada, a zakończy się Final Four 25/26 marca 2023 r. Pierwszą rundę Pucharu Polski natomiast wyznaczono na 27 listopada, a zdobywcę tego trofeum poznamy 16 kwietnia 2023. Aktualny sezon to także ostatni w takiej formie rozgrywkowej. 

Tylko do 25 sierpnia kluby futsalowe mogą potwierdzać uczestnictwo w rozgrywkach Futsal Ekstraligi oraz 1. Ligi. To zapewne bardzo ważne, bo jak już wspomnieliśmy, jest to ostatni sezon rozgrywek w obecnym kształcie. 

-> Pobierz formularz kontaktowy <-

Od sezonu 2023/2024 Futsal Ekstraliga oraz 1. Liga zagrają w nowej formule. Wydział Futsalu i Piłki Plażowej PZPN potwierdził, że będzie to ostatni sezon z podziałem ligi na grupy północną i południową. 

Aktualny sezon wystartuje w weekend 5/6 listopada, a zakończy się meczem o Mistrzostwo Polski w marcu 2023 roku. Później nastąpi połączenie obu grup w jedną dużą ligę, i ta wystartuje 23/24 września 2023 r.

Reforma obejmie także rozgrywki 1. Ligi, która zostanie podzielona na cztery makroregiony, w której zagra po sześć drużyn.

Tytułu Mistrza Polski w nadchodzącym sezonie bronić będzie AZS UAM Poznań, natomiast Puchar Polski wywalczyły futsalistki AZS UEK Słomniczanka Słomniki, choć jak wiemy, klub raczej w rozgrywkach nie wystartuje po problemach kadrowych. 

O reformie w Futsalu mówiło się od dawna. Teraz słowa przekształcono w czyny. To zdecydowanie odpowiedni moment, by kluby, ale także Reprezentacja Polski nie odstawała na parkietach w Europie. Ostatnie wyniki właśnie Reprezentacji Polski raz tej Akademickiej napawają optymizmem. 

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
TME SMS Łódź
NewsyPolska
sędzia

Leave a Reply