Kobiecy Futbol
Inne Newsy Polki za granicą Zagranica

Gabriela Grzywińska już zagrała w nowych barwach

Wczoraj Gabriela Grzywińska została oficjalnie zaprezentowana jako nowa piłkarka Zenita Sankt Petersburg. Reprezentantka Polski tuż po podpisaniu kontraktu udała się na zgrupowanie rosyjskiej drużyny do Turcji, gdzie udało jej się już zanotować pierwszy występ w nowych barwach.

Piąta siła ostatniego sezonu rosyjskiej ekstraklasy z powodu wycofania się z gry zaplanowanego rywala, rozegrała dzisiaj rano wewnętrzny sparing. Zawodniczki zostały podzielone na drużynę białą i błękitną. Grzywińska została przydzielona do tej drugiej. Sparingowy triumf 2:0 odniosły jednak piłkarki grające w bieli, gdzie zaprezentowała się między innymi była zawodniczka Medyka Konin, Białorusinka Anastasia Shuppo. Autorkami goli zostały Slavyana Astankova, która zanotowała samobójcze trafienie, a także Maria Digurova.

Z radością witam Gabrielę w Zenicie. Jestem pewna, że pozwoli to urozmaicić nasze ataki. Ona świetnie pracuje. Przez ostatnie półtora roku Gabriela była czołową piłkarką czterokrotnego mistrza Polski. Nasz zespół oczywiście potrzebuje jej doświadczenia. Jeśli chodzi o sam mecz, Gabriela przyleciała do Turcji natychmiast po oficjalnym podpisaniu umowy i niemal z nami nie trenowała. Mimo to już widać, że ma ogromny potencjał. Jestem jej wdzięczna, że nawet w przeddzień wylotu na zgrupowanie reprezentacji, dała z siebie wszystko w wewnętrznym sparingu – oceniła pierwsze chwile Gabrieli Grzywińskiej w nowym klubie Olga Poryadina, trenerka Zenita Sankt Petersburg, cytowana przez klubową stronę.

Reprezentantka Polski została dziś dodatkowo powołana na zgrupowanie reprezentacji prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Zenit na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi przebywać będzie do końca miesiąca. Powrót do Sankt Petersburga zaplanowano na 1 marca.

 

fot. fc-zenit.ru

Może Cię również zainteresować

Łódzki SMS żegna się z trzema piłkarkami

Chris Passella

Panie i Panowie – poznajcie teqball

Mariusz

[EFK] Grad bramek w meczu na szczycie. AWF nowym liderem grupy północnej!

Krzysztof

Skomentuj