fbpx

Gabriela Grzywińska znowu strzela w Rosji. Gol bezpośrednio z wolnego

Gabriela Grzywińska w sezonie 2023 jest jedną z najskuteczniejszych piłkarek ligi rosyjskiej. Po ośmiu kolejkach zawodniczka, która świadomie zdecydowała się na pozostanie w kraju okupującym Ukrainę, ma na swoim koncie już 7 trafień.

W minioną sobotę jej Zenit Sankt Petersburg mierzył się na wyjeździe z Riazań VDV. Faworytki były przez większość meczu bardzo nieskuteczne. Ich bohaterką została dopiero w 74. minucie Gabriela Grzywińska, która trafiła do siatki płaskim strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Po ośmiu kolejkach ligi rosyjskiej Zenit z kompletem zwycięstw plasuje się na drugim miejscu w tabeli. Ideantyczny dorobek i lepszy bilans bramkowy ma liderujące CSKA Moskwa.

Co ciekawe, w czołówce klasyfikacji strzelczyń rosyjskiej Wysszij Diwizion znajdują się aktualnie dwie zawodniczki z przeszłością w naszym kraju. Gabriela Grzywińska z 7 golami plasuje się na drugiej pozycji. Lideruje natomiast Macleans Chinonyerem, czyli królowa strzelczyń Ekstraligi ubiegłego sezonu. Była napastniczka Górnika Łęczna aktualnie reprezentuje barwy Lokomotiwu Moskwa. Po 8 kolejkach Nigeryjka może się pochwalić 8 golami.

Bramkę Gabrieli Grzywińskiej z meczu przeciwko Riazań VDV można obejrzeć pod TYM LINKIEM (od 1:59).

Wysszij Diwizion – 8. kolejka
Riazań VDV – Zenit Sankt Petersburg 0:1 (0:0)
Grzywińska 74′

Other Articles

FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
Ewelina Kamczyk

Leave a Reply