GieKSa na “piątkę”. Pewna wygrana nad Rolnikiem

GKS Katowice po czterech spotkaniach bez zwycięstwa,  pewnie pokonał drużynę Rolnika na stadionie przy ul. Bukowej.

Już od pierwszych minut zawodniczki z Katowic zagrały odważnie i mocno przycisnęły Rolniczki do defensywy. Ambitnie  grający zespół z Katowic swój cel osiągnął już w 8 minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kingi Kozak  na bramkę zamieniła Zofia Buszewska. Mocno zepchnięty zespół z Głogówka, głównie bronił się na swojej połowie, a drużyna gospodarzy nie zwalniała tempa. Przed kolejnymi szansami  na podwyższenie wyniku były Miłek, Parczewska, Kozak jednak na posterunku była Natalia Dominiczak raz zespół z Głogówka uratowała poprzeczka. Rolnik sporadycznie  przekraczał połowę boiska  GKS Katowice, jednak  ofensywa Głogówka nie miała możliwości zagrozić bramce Ludwiczak, bardzo dobrze spisywała się w tym dniu defensywa Katowic. W 42. minucie GieKSa  po strzale Klaudii Maciążki powinna prowadzić 2:0, jednak piłkę z linii bramkowej wybiła Żaneta Sobota. Co się nie udało  Klaudii Maciążce w 42. minucie spotkania, udało się zaledwie 60. sekund później, po świetniej  indywidualnej akcji z prawej stronie boiska  pokonała Natalię Dominiczak po raz drugi.

W drugiej części spotkania  drużyna  gości zagrała nieco odważniej i częściej już atakowała pod bramką Ludwiczak za sprawą indywidualnych akcji Aumiiller czy Ejzel. Jednak w tym dniu Katowiczanki były zespołem lepszym, co udowodniły kolejnymi bramkami. W 70. minucie po raz kolejny po stałym fragmencie gry  po asyście Kingi Kozak, Zofia Buszewska  zdobyła swoją  drugą bramkę w tym meczu a czwartą dla GieKSy.  Zaledwie 10. minut później Kłoda Świętnie zagrywa piłkę do Maciążki, ta mija wychodzącą z bramki Dominiczak i strzałem  do pustej bramki podwyższyłam na 4:0.  Na tym drużyna z Katowic nie zaprzestała, w 90.minucie meczu Klaudia Miłek podwyższa wynik spotkania, kolejny raz asystą popisałam się Kłoda.

GKS Katowice mimo braku Nadii Stanovic pauzująca za czerwoną kartkę, bez większego problemu pokonuje zawodniczki z Głogówka. Drużyna Rolnika nadal bez  zwycięstwa w Ekstralidze i z meczu na meczu z powodu kontuzji w okrojonym składzie.

Czy zespół z Głogówka będzie stać na zrobienie niespodzianki w meczu ze Śląskiem Wrocław, przekonamy się  14 października, wtedy to odbędzie się przełożone spotkanie. Miejmy nadzieje, że pogoda nie pokrzyżuje  planów i do spotkania dojdzie.

Ekstraliga – 9.kolejka
GKS Katowice- LKS Rolnik B. Głogówek  5:0 (2:0)                                                                                                      Buszewska 8’ 70′, Maciążka 43′ 80′, Miłek 90′

GKS: Ludwiczak – Maciążka, Buszewska, Kozak, Koch (82′ Łasicka), Turkiewicz (46′ Kubaszek), Tkaczyk, Kłoda, Konkol, Parczewska, Miłek.

Rolnik: Dominiczak, Wojdyło (67′ Czekała), Kujawska (46′ Misiak), Sobota, Wojtas, Pająk, Krawczyk, Duda, Ejzel, Aleksandra Sobkowicz (60′ Hlukha, 76′ Kościelniak), Aumiiller