Ważne punkty UJ

Po ubiegłotygodniowej wysokiej porażce z liderem KKS Czarni Sosnowiec zawodniczki z Krakowa zdobyły komplet punktów choć to one musiały gonić wynik z AP LG Gdańsk.

Do dzisiejszego meczu drużyna UJ przystąpiła nieco odmienionym składzie niż w dotychczasowych  kolejkach. Szanse na grę w pierwszej jedenastce otrzymały Solawa i Bryzek a na ławce rezerwowej znalazła się Maziarz.

Od mocnego uderzenia rozpoczęło się sobotnie spotkanie w Krakowie. Już w 2 minucie spotkania goście  wyprowadzają groźną akcję a w sytuacji sam na sam zwycięsko wychodzi Klabis. Zaledwie 60. sekund później na prowadzenie swój zespół mogła wyprowadzić Katarzyna Daleszczyk jednak piłka po jej strzale trafia w słupek.

W czternastej minucie spotkania faulowana przed polem karnym przez Weronikę Smaza została Kornelia Okoniewska. Do piłki podeszła Aneta Plotzka, która pięknym strzałem pod poprzeczkę z lewej nogi pokonała Karolinę Klabis. W odpowiedzi kilka minut później  Natalia Nosalik fantastycznie się przedarła przez defensywę Gdańska, a jej strzał z 12 metra poszybował nad bramką strzeżonej przez Krajewską.

W 23 minucie spotkania Krakowianki doprowadziły do remisu. Po dośrodkowaniu piłki w pole karnym do Wróbel przez defensorkę Uj, Kinga Bużan wybija niefortunnie piłkę , która wylądowała wprost pod nogami Brygidy Solawy. Napastniczka Uj skorzystała z prezentu i zdobyła wyrównującą bramkę dla Krakowianek. W 30. minucie meczu Krakowianki powinny wyjść na prowadzenie. Znakomitą indywidualną akcją z prawej strony boiska popisała się Wrobel, która zagrywa na 5 metr do Weroniki Wójcik, ta z kolei zdecydowała się na strzał z pierwszej piłki jednak świetną interwencją popisała się bramkarka gości.

Tuż przed przerwą, faulowana w polu karnym została Katarzyna Daleszczyk, która sama podeszła do rzutu karnego i pewnym strzałem obok słupka zdobywa prowadzenie dla UJ.

Od mocnego ataku beniaminka  rozpoczęła się druga połowa. W 48 minucie goście wyprowadzają szybki kontratak. Julia Włodarczyk wypatrzyła przed polem karnym Valentynę Tarakanova, ta z kolei minęła defensorki Krakowa jednak strzeliła zbyt lekko by pokonać Karolinę Klabis .

Pięć minut później, świetną okazje miały gospodynie, po stałym fragmencie gry minimalnie obok bramki strzelała Brygida Solawa. W 60. minucie  po raz kolejny wspaniałą  interwencją popisała się Emilia Krajewska, która powstrzymała strzał Daleszczyk z bliskiej odległości.

W 68. minucie Katarzyna Daleszczyk zagrywa Agnieszki Bryzek, która mija defensorkę gości i strzałem pod poprzeczkę zdobyła trzecią bramkę dla Krakowiankę. Goście do ostatnich minut walczyły ambitnie o kolejne bramki jednak do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Po ubiegłotygodniowej porażce z liderem, Krakowianki dziś pewnie pokonują beniaminka a zdobycie kompletu punktów sprawiło, że  zespół  UJ awansował na 6 miejsce w tabeli.

Ekstraliga – 9.kolejka
AZS UJ Kraków – AP LG Gdańsk 3:1( 2:1)                                                                                                                  Solawa 23′, Daleszczyk 42′ Bryzek 68′- Plotzka 14′

Kartki: Zubrzycka

UJ:  Klabis – Malinowska, Smaza, Wilk, Zapała (85′ Ładocha), Nosalik, Daleszczyk (80′ Bolko), Bryzek (70′ Bartosiewicz), Wróbel, Wójcik (77′ Maziarz), Solawa (75′ Maronde)

AP: Krajewska- Szewczuk, Plotzka (78′ Lukach), Salwa, Bużan, Włodarczyk ( 60′ Kowalczyk), Słowińska, Kołodziejek (61′ Stasiulewicz), Wierzbicka (82′ Polańska), Okoniewska, Tarakanova (85′ Zubrzycka)