GKS Górnik Łęczna z kolejnymi punktami. Powrót Agaty Guściory

W meczu 9. kolejki Ekstraligi w Łęcznej miejscowy Górnik pokonał beniaminka z Bielsko- Biała 5:1. W brawach zielono-czarnych po kontuzji wystąpiła Agata Guściora, dla której był to pierwszy mecz od pojedynku z PSG.

Początek spotkania, to przewaga w posiadaniu piłki gospodyń, jednak beniaminek umiejętnie  się bronił i  powstrzymywał ataki Górnika. Dopiero w 31. minucie wynik spotkania otworzyła Weronika Kaczor, która pięknym strzałem pokonała Natalię Majewska. Trzy minuty później  gospodynie prowadził już 2:0 a na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Jezioro. Tuż przed przerwą Roksana Ratajczyk zdobyła trzecią bramkę dla Górnika i na przerwę gospodynie schodziły z trzygramowym prowadzenie.

Po zmianie stron gospodynie szybko zdobyły  dwie bramki po strzale Macleans Chinonyerem odpowiednio w 48 i 50 minucie. W 54. minucie spotkania Julia Gutowska z Rekordu otrzymała żółtą kartkę. Szesnaście minut później Katarzyna Moskała zdobyła bramkę kontaktową dla przyjezdnych, jednak wynik spotkania do końca już nie uległ zmianie. Miejscowe pewnie pokonały beniaminka z Bielska- Białej 5:1.

Już za tydzień GKS Górnik Łęczna na wyjeździe zmierzy się w Sosnowcu z miejscowym KKS Czarni Antrans.