Pomorsko-śląski podział punktów

Szczecińska Olimpia rozpoczęła sezon pechowo: grała ładną, ciekawą piłkę, walczyła ambitnie, ale bez efektów w postaci ligowych punktów. Wygląda jednak na to, że szczecinianki ostatecznie się przełamały. Faworytem spotkania w stolicy Pomorza Zachodniego był wrocławski Śląsk, ale olimpijki zdobyły z trudnym rywalem punkt i zremisowały 1:1.

Pierwsza połowa przebiegała z pewną przewagą wrocławianek, które objęły prowadzenie już w 6. minucie po bramce Martyny Buś. Olimpia doszła do głosu po przerwie i w 63 minucie gola dla gospodyń zdobyła Monika Kędzierska. Choć oba zespoły miały jeszcze okazje do zmiany wyniku, rezultat 1:1 utrzymał się do końca spotkania.