fbpx

GKS Katowice otworzył okienko transferowe, trzy nowe piłkarki w “GieKSie”

GKS Katowice oficjalnie otworzył letnie okienko transferowe. W tym tygodniu nowymi piłkarkami śląskiego zespołu zostały Klaudia Maciążka, Aleksandra Lizoń i Klaudia Łasicka.

Dwie pierwsze piłkarki grały ostatnio w I lidze. Maciążka w barwach Rysów Bukowina Tatrzańska strzeliła w ostatnim sezonie 14 goli w 11 meczach zaplecza Ekstraligi. 19-letnia napastniczka zanotowała także cztery trafienia w Pucharze Polski. Jej zespół spadł do II ligi, a reprezentantka Polski U-19 postanowiła przenieść się na najwyższy poziom.

Awans do Ekstraligi w ostatnim sezonie z ROW-em Rybnik zanotowała natomiast niedawno Aleksandra Lizoń, która w kobiecej elicie zagra już w nowych barwach. W kampanii 2019/2020 22-letnia pomocniczka wystąpiła w sumie w 11 spotkaniach, strzelając jedną bramkę w Pucharze Polski.

Klaudia Łasicka trafiła natomiast do Katowic z Mitechu Żywiec, który wycofał się z gry w Ekstralidze. W ostatnim sezonie 24-letnia pomocniczka zanotowała 9 meczów ligowych oraz 2 pucharowe.

W GKS-ie Katowice na dłużej pozostaną ponadto doświadczona Karolina Koch oraz 15-letnia bramkarka Kinga Seweryn. Również 15-letnia Oliwia Grzegorczyk została natomiast przesunięta do pierwszej drużyny i wyjechała z zespołem na zgrupowanie do Kamienia, gdzie „GieKSa” rozegra sparingi z ROW-em Rybnik. Tego lata katowicki klub czekają też mecze towarzyskie z SMS-em Łódź i czeskim 1. FC Slovácko.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply