Sportis KKP lepszy w sparingu od Medyka Konin!

Obiecująco może wyglądać forma Sportisu KKP Bydgoszcz na początku okresu przygotowawczego. O ile zwycięstwo 10:0 ze Strażakiem Przechowo nie powinno nikogo dziwić, o tyle dzisiejsze wygrana 3:2 nad Medykiem Konin jest szczególnie warta odnotowania.

Sparingowy pojedynek ekstraligowców, rozgrywany był w formule trzech tercji po trzydzieści minut. Grające na swoim terenie bydgoszczanki objęły prowadzenie już po ośmiu minutach gry, jednak cieszyły się z niego tylko 120 sekund. Wynik spotkania otworzyła była zawodniczka Medyka Karolina Majda. Do remisu doprowadziła natomiast Klaudia Fabová.

W połowie drugiej tercji Sportis KKP ponownie zyskał przewagę, której nie oddał już do końcowego gwizdka. Po raz drugi piłkę w siatce swojej byłej drużyny umieściła Majda. W ostatniej części meczu gospodynie trafiły na 3:1 za sprawą gola Karoliny Szamockiej, a wicemistrzynie Polski dzisiaj stać było tylko na kontaktową bramkę Olgi Sirant, która na siedem minut przed końcem ustaliła wynik spotkania na 3:2.

W składzie gospodyń pojawiły się między innymi debiutująca Alice Ogebe, a także nowe zawodniczki – Daria Sokołowska i Karolina Majda. Zagrała także między innymi inna była piłkarka Medyka, Weronika Helińska. Na murawie pojawiła się również “zawodniczka testowana”, której nazwisko nie zostało podane. W szeregach konińskiej ekipy wystąpiły natomiast wszystkie trzy sprowadzone tego lata zawodniczki – Jagoda Sapor, Klaudia Fabová i Klaudia Dymińska, o której pisaliśmy TUTAJ.

Sportis KKP za cztery dni czeka kolejny domowy sparing, tym razem z mistrzyniami III ligi kujawsko-pomorskiej – Notecią Inowrocław. Medyk Konin dzień wcześniej, 11 lipca zagra natomiast w Słupsku z Akademią Piłkarską LG Gdańsk – beniaminkiem Ekstraligi.

Mecz towarzyski
Sportis KKP Bydgoszcz – Medyk Konin 3:2
Majda 8’, 44’, Szamocka 70’ – Fabová 10’, Sirant 83’

Sportis KKP (skład wyjściowy): Siejka – Sokołowska, Helińska, Karpliuk, Andrzejewska, Ogebe, Sudyk, Boguszyńska, Giętkowska, Majda, Stępień
Z ławki weszły: Rosińska, Kaźmierczak, Węglarz, Garbowska, Sobczyk, Gugała, Szamocka, zawodniczka testowana

Medyk Konin (skład wyjściowy): Sapor – Zając, Sałata, Maskiewicz, Chudzik, Kaletka, Dymińska, Grzywińska, Gawrońska, Kopińska, Fabová