Gol i asysta Ewy Pajor w pierwszym tegorocznym meczu Frauen Bundesligi!

Znakomicie w rundę rewanżową niemieckiej ekstraklasy weszła Ewa Pajor. Reprezentantka Polski w spotkaniu 11. kolejki Frauen Bundesligi strzeliła bramkę oraz zanotowała asystę, a jej VfL Wolfsbyrg pokonał Freiburg 4:0.

Napastniczka naszej kadry starcie to rozpoczęła w podstawowym skłądzie, natomiast Katarzyny Kiedrzynek zabrakło w meczowej kadrze “Wilczyc”. Ewa Pajor liderki Bundesligi wyprowadziła na prowadzenie już w 4. minucie. Po długim podaniu spod bramki Wolfsburga nasza rodaczka wygrała pojedynek biegowy z Gretą Stegemann i oddała celny strzał. Obroniła go bramkarka gospodyń Lena Nuding, która była jednak bezradna przy dobitce najlepszej strzelczyni Bundesligi. Pięć minut później przyjezdne prowadziły już 2:0. Lena Lattwein dośrodkowała w pole karne, a tam piłkę między słupki wpakowała Alexandra Popp. VfL Wolfsburg tuż przed przerwą zdołał wbić jeszcze gola “do szatni”. Ewa Pajor znakomicie wypatrzyła Sveindís Jónsdóttir i posłała do niej prostopadłe podanie. Reprezentantka Islandii celnie uderzyła z czternastego metra i futbolówka po rękach bramkarki Freiburga wpadła do siatki.

Ewa Pajor na placu gry przebywała do 72. minuty. Zmieniła ją wówczas Jule Brand. “Wilczyce” wynik dzisiejszego meczu ustaliły w 87. minucie. Celną główką popisała się Lena Lattwein, dzięki czemu VfL Wolfsburg wygrał 4:0.

Aktualne mistrzynie Niemiec w obecnym sezonie zmierzają po obronę tytułu. Klub Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek po jedenastu rozegranych meczach jest liderem z ośmioma punktami przewagi nad Bayernem Monachium. Zespół z Bawarii swój mecz tej kolejki rozegra jednak dopiero jutro przeciwko Turbine Poczdam Martyny Wiankowskiej.