Gol Korneli Grosickiej, SV Meppen z nieba do piekła

SV Meppen uległo 3:4 Hamburgowi SV w 5. kolejce 2 Bundesliga, jedną bramkę strzeliła Kornelia Grosicka.

24-letnia piłkarka rozpoczęła spotkanie w wyjściowym składzie, który w 40 minucie wyszedł na prowadzenie po golu Laury Broring. Cztery minuty później ta sama piłkarka ponownie trafiła do bramki gospodyń. Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelczyń wpisała się Kornelia Grosicka dla której był to drugi gol w tym sezonie. Tym samym zawodniczki z Meppen prowadziły do przerwy trzema bramkami. W drugiej połowie Hamburger SV doszedł jednak do głosu i strzelił cztery kolejne bramki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się porażką SV Meppen 3:4.

Drużyna Grosickiej po 5 spotkaniach plasuje się na 6 pozycji w 2 Bundesliga z dorobkiem 7 punktów.