Gol Małgorzaty Mesjasz w Pucharze Włoch!

W środę rozgrywano kolejne spotkania w ramach kobiecego Pucharu Włoch. W jednym ze spotkań Ternana uległa faworyzowanemu Milanowi 0:2, a gola otwierającego wynik spotkania zdobyła Małgorzata Mesjasz.
Piłkarki z Mediolanu przyjechały tylko po trzy punkty, każdy inny dorobek byłby sporym rozczarowaniem. Trener Maurizio Ganz dokonał kilku roszad, jednak niezbędnym elementem formacji defensywnej pozostała Mesjasz, która już w 10. minucie najszybciej doskoczyła do odbitej przez bramkarkę rywalek piłki i zdobyła gola na 1:0. Przyjezdne dominowały i stwarzały sobie kolejne szanse, jednak do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie Milanu.
W drugiej części gry Rossonere ruszyły do ataku, co poskutkowało podwyższeniem prowadzenia za sprawą Martiny Piemonte. Później, mając spotkanie pod całkowitą kontrolą, dalej tworzyły sobie dogodne szanse do strzelenia bramek, jednak brakowało dokładności. Ostatecznie bez problemów AC Milan zwycięża 2:0 i obejmuje prowadzenie w grupie F Pucharu Włoch.