Gol Natalii Padilli-Bidas, Servette w półfinale Pucharu Szwajcarii

Łatwo poradził sobie aktualny mistrz Szwajcarii w ćwierćfinale krajowego pucharu. Servette pokonało na wyjeździe drugoligowy FC Thun 4:0, a jedną z bramek zdobyła Natalia Padilla-Bidas.

Reprezentantka Polski rozpoczęła starcie z liderkami Nationalligi B na ławce rezerwowych. Czołowy drugoligowiec pierwszy cios od wyżej notowanych rywalek otrzymał w 13. minucie, kiedy wynik otworzyła Sandy Maendly. Doświadczona reprezentantka Szwajcarii po raz drugi z gola cieszyła się w 35. minucie. Na drugą połowę 33-latka już nie wyszła, a na murawie zameldowała się wówczas Padilla-Bidas. Polka do strzelenia bramki potrzebowała niespełna dwudziestu minut, podwyższając tym samym wynik na 3:0 dla Servette. Rezultat ustaliła Ilona Guede.

Piłkarki “Granatowych” dzięki wysokiej wygranej zameldowały się w półfinale Pucharu Szwajcarii, gdzie awansował już także zawodniczki FC Yverdon, niespodziewanie pokonując wczoraj po karnych FC Sankt Gallen. Dzisiaj natomiast o grę w 1/2 finału powalczy FC Basel Julii Matuschewski, które zmierzy się z liderującym w lidze FC Zürich oraz drugoligowe FC Schlieren, które podejmie Grasshopper Zürich.