Paulina Dudek strzela w “polskim” meczu, ważna cieszynka piłkarki PSG

Paris Saint-Germain pewnie pokonało na wyjeździe FC Fleury 4:0 w meczu 15. kolejki francuskiej Division 1 Arkema. Jedną z bramek dla PSG zdobyła Paulina Dudek, która gola celebrowała ważnymi gestami wspierającymi Ukrainę.

Dudek była niestety jedyną naszą rodaczką, która to starcie rozpoczęła w wyjściowym składzie. Po stronie gospodyń Dominika Grabowska, Nikola Karczewska i Ewelina Kamczyk usiadły na ławce rezerwowych.

PSG objęło prowadzenie w 8. minucie po trafieniu Grace Geyoro. Paulina Dudek rezultat podwyższyła w minucie 22., wykorzystując rzut karny. 24-latka po strzeleniu bramki skierowała się w stronę klubowego fotografa, pokazując gesty mające na celu zwrócenie uwagi na trwającą właśnie wojnę w Ukrainie i wsparcie osób poszkodowanych atakiem Rosjan.

Więcej Polek na placu gry zameldowało się dopiero w 64. minucie. Wówczas na murawie pojawił się Grabowska i Karczewska. Wówczas na tablicy wyników było już 0:3. Chwilę wcześniej do rzutu karnego podeszła już nie Dudek, a Kadidiatou Diani i spudłowała. Ona także najszybciej dopadła jednak do piłki i jej dobitka okazała się skuteczna. Komplet Polek na boisku zobaczyliśmy natomiast w 72. minucie. Wtedy bowiem z ławki pojawiła się Ewelina Kamczyk. Postawa Fleury nie uległa jednak zmianie, a paryżanki w końcówce zanotowały jeszcze jedno trafienie, autorstwa wprowadzonej z ławki Ramony Bachmann.

Po piętnastu rozegranych meczach PSG nadal jest wiceliderem francuskiej ekstraklasy ze stratą trzech punktów do Olympique Lyon. Fleury pozostaje czwarte, lecz ma już sześć “oczek” straty do znajdującego się na podium Paris FC.