Górnik Łęczna nadal w grze o tytuł. Bramka i asysta Fabovej

W spotkaniu inaugurującym 18. kolejkę Ekstraligi Górnik Łęczna był faworytem mimo ostatnich wpadek w spotkaniach domowych i z tej roli się wywiązał. Drużyna Roberta Makarewicza wygrała w Gdańsku 2:0 po bramkach Klaudii Fabovej i Oliwii Rapackiej.

W 8. minucie meczu na indywidualną akcję zdecydowała się Inez SIkora i uderzyła po ziemi obok słupka bramki Jessici Ludwiczak. Chwilę później na indywidualne wbiegnięcie w pole karne zdecydowała się Emilia Szymczak. W tym przypadku akcja zakończyła się strzałem celnym, ale na posterunku była bramkarka AP Orlen. Przyjezdne mocno przycisnęły, a po chwili przed wielką szansą stanęła Anna Gliszczyńska (tu zabrakło jednak skuteczności). W 27. minucie po faulu na Sikorze łęcznianki miały stały fragment gry, który mógł zostać zamieniony na bramkę. Piłka po strzale Emilii Szymczak i odbiciu się od Klaudii Dymińskiej odbiła się od słupka. Bliżej końca pierwszej połowy okazję miała liderka klasyfikacji strzelczyń, czyli Klaudia Miłek, ale po ziemi uderzyła obok słupka. Chwilę później snajperka drużyny z Łęcznej miała swój udział przy bramce. Jej precyzyjną wrzutkę wykorzystała Klaudia Fabova i pewnym strzałem głową pokonała Ludwiczak.

W drugiej połowie boisko musiała opuścić ze względu na uraz Klaudia Miłek, a jej zmienniczka zanotowała fantastyczne wejście. Po podaniu od Fabovej zachowała zimną krew i pewnie pokonała Ludwiczak. W 70. minucie zdecydowanie najlepszą okazję bramkową miała drużyna z Gdańska. Julia Formela najpierw zastosowała dobry pressing i odebrała piłkę defensorce Górnika, a później stanęła oko w oko z Anną Palińską. Niestety dla drużyny AP Orlenu nie był to przełomowy moment, bo bramkarka poradziła sobie ze strzałem rywalki. W 80. minucie bliska szczęścia była Jagoda Szewczuk, która po wrzutce Klaudii Słowińskiej obiła bramkę Górnika. Do końca meczu Górnik utrzymywał korzystny wynik i dalej liczy się w walce o tytuł.

Ekstraliga – 18. kolejka
AP ORLEN Gdańsk – GKS Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Fabova 40′, Rapacka 62′

Sędzie: Emilia Szymula – Katarzyna Chrzanowska, Martyna Pietrzyk, Katarzyna Misewicz

Kartki: Szewczuk – Zając, Kazanowska, Makarewicz (trener)

AP ORLEN: Ludwiczak – Sirant, Piórkowska, Sanford, Piórkowska, Dymińska (75′ Zimecka), Kirsch-Downs, Formela (87′ Okoń), Słowińska (87′ Skrzypczyk), Grzywińska (46′ Tarnawska), Włodarczyk (46′ Kołodziejek)

Górnik: Palińska, Bużan, Kazanowska, Głąb, Zając (71′ Skupień), Szymczak, Litwiniec, Sikora (71′ Kaczor), Gliszczyńska (59′ Dereń), Miłek (59′ Rapacka), Fabova (89′ Piętakiewicz)