Górnik Łęczna pewnie wygrywa i pozostaje w walce o mistrzostwo

Walczący o mistrzostwo Polski Górnik Łęczna pokonał Tarnovie Tarnów 6:2. Dzięki zwycięstwu Górniczki zrównały się punktami z wiceliderem Czarnymi Sosnowiec, który swój mecz rozegrają w dniu jutrzejszym.

Wynik spotkania w piętnastej minucie otworzyła młodzieżowa reprezentantka Polski Marcjanna Zawadzka. W kolejnych minutach wynik podwyższały odpowiednio Oliwia Rapacka oraz Klaudia Lefeld. Na początku drugiej części spotkania trafienie zanotowała Macleans Chinonyerem dla której była to osiemnaste trafienie w Ekstralidze. W 54.minucie drugie trafienie w tym spotkaniu zanotowała Marcjanna Zawadzka, a trzy minuty później z trafienia cieszyła się Emilia Szymczak, która podobnie jak wcześniej Zawadzka wykorzystała rzut karny. Przyjezdne w ostatnim kwadransie odpowiedziały trafieniami Białoszewskiej i Skrzyniarz.