Powtórka z rozrywki dla Pogoni

Pogoń Tczew już kolejny raz w tym tygodniu po bardzo skutecznej drugiej połowie zapewnia sobie zwycięstwo w meczu. Tym razem zawodniczki trenera Mateusza Sroki wygrały z rezerwami UKS SMS 0:4.

W pierwszej połowie meczu jako pierwsze mogły zdobyć bramkę zawodniczki z Łodzi, ale po podaniu Patrycji Czuj piłkę nad bramką przeniosła Justyna Libera. Chwilę później to już zespół z Tczewa zaczął dochodzić do głosu. Jedno z pierwszych ostrzeżeń wysłała Magdalena Sobal, która uderzyła główką nieco ponad bramką. W 27. minucie ponownie przed szansą stanęły rezerwy SMS-u. Dominika Gąsieniec podała do Wiktorii Orłowskiej, a ta wyłożyła bez wahania zagrała do Czuj, która strzeliła obok bramki. W odpowiedzi drużyna z Tczewa oddawała strzały, które zatrzymywały się na słupku i po interwencji Oliwii Macaly na poprzeczce. Przewaga Pogoni pod koniec połowy stawała się bardziej wyraźna, która miała jeszcze jedną okazję po strzale z dystansu Sobal. Z kozłującą piłką bez problemu poradziła sobie jednak Macała.

Druga połowa była już zdecydowanie bardziej jednostronna i pod kontrolą zespołu z Tczewa. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Joanna Jeleń po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut później moglo być już 0:2, ale strzał Sobal obroniła Macała. Najskuteczniejsza zawodniczka Pogoni dopięła swego i po dokładnej wrzutce Agnieszki Rembalskiej wyprowadziła uderzyła główką pod poprzeczkę. Łódzki zespół po kilku przeprowadzonych w przerwie zmianach nie był aktywny w ofensywie i stwarzał sobie bardzo mało sytuacji. Drużyna Pogoni z minuty na minutę jeszcze bardziej nakręcała się, a efektem tego były kolejne bramki zdobyte wślizgiem przez Sarę Podsiadło po dograniu Julii Jędrzejewskiej i ponownie z główki autorstwa Sobal.